Gegužės 19 d.

GovTech atrinko STRATA projektą: pakvies inovatorius kurti skaitmeninį įrankį Lietuvos ateitims patirti

2021-09-07 13:35 Dalintis:

Rengiant Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“, bus ieškoma technologinio sprendimo (pavyzdžiui, mobilios aplikacijos-žaidimo), kuris leistų kiekvienam pakeliauti po galimas skirtingas Lietuvos ateitis – suprojektuotus ateities scenarijus. Tikimasi, kad tai leis piliečiams aktyviau įsitraukti į Valstybės pažangos strategijos rengimo procesą.

Kol kas toks įrankis Lietuvai būtų unikalus – iki šiol viešosios politikos formavimui tai nebuvo taikoma, tačiau patirtinės simuliacijos, žaidybinės formos, kiti inovatyvūs metodai sėkmingai taikomi kitose šalyse, ypač sprendimų priėmimui didelio neapibrėžtumo situacijose. Tokius metodus taiko tokie JAV tyrimų centrai, kaip Ateities institutas (Institute for the Future), RAND korporacija (RAND Corporation) ar NASA.

Ieškant geriausio sprendimo, Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) bendradarbiaus su GovTech laboratorija, ir jau netrukus technologinius sprendimus bus pakviesta siūlyti visa GovTech bendruomenė: startuoliai, inovatyvios įmonės, aukštųjų mokyklų atstovai ar fiziniai asmenys.

„Labai džiaugiamės, kad mūsų pasiūlytas „Game the Future“ projektas buvo atrinktas GovTech iššūkių serijoje. Poveikio, sukūrus technologinį sprendimą, tikimės keleriopo: labiau įtraukti visuomenę į sprendimų priėmimą, paskatinti mąstyti apie Lietuvos ateitį, priimti geresnį sprendimą, didinti jo legitimumą visuomenės akyse. Kartu, jei šis sprendimas pasiteisins, jį bus galima bandyti taikyti ir kitų sprendimų priėmimui, kur esama didelio neapibrėžtumo ir kur galima pasitelkti kolektyvinę išmintį“, – teigia Sigita Trainauskienė, STRATA vyriausioji politikos analitikė.

Tolesnę veiklą sudarys du etapai. Inovacijų kūrėjai, norintys dalyvauti ir kurti skaitmeninio įrankio prototipą, galės dalyvauti projekto konkurse, kuris bus paskelbtas jau netrukus. Pirmajame etape konkurso laimėtojams bus suteikiamos piniginės premijos už geriausias pasiūlytas sprendimo koncepcijas. Antrajame etape su konkurso laimėtojais bus vykdomos derybos dėl prototipo sukūrimo.

Su visais 47 atrinktais viešojo sektoriaus iššūkiais galima susipažinti čia.

Šaltinis: STRATA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location