Rugpjūčio 11 d.

Geroji Lietuvos praktika: socialinio verslo kūrimas ir plėtra Lietuvos regionuose

2020-07-29 13:12 Dalintis:

Socialinis verslas Lietuvoje vis dar neturi aiškiai apibrėžto modelio ir dažniausiai yra tapatinamas tik su socialine įmone. Nors socialinė įmonė yra vienas iš galimų socialinio verslo modelių, tai gerokai platesnė sąvoka, pritaikoma platesniam socialinių problemų sprendimo spektrui. Reaguodama į nepakankamą Lietuvos pažangą, kuriant palankią aplinką socialiniam verslui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė priemonę „Parama socialiniam verslui“, tarptautinėje erdvėje tapusią gerosios praktikos pavyzdžiu.

Priemone siekiama skatinti kurti ir plėtoti socialinį verslą, kuris spręstų socialines problemas Lietuvos regionuose, teikdamas reikalingas paslaugas ar prekes bendruomenei. Lietuvos regionai kasdien susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos kelia vis didėjanti atskirtis ir kitos socioekonominės problemos, todėl kiekviename pažeidžiamame regione esančios socialinio verslo paramos organizacijos yra žingsnis įtraukesnės bei atsakingesnės visuomenės link.

Vienas pagrindinių šios priemonės privalumų – atskiri kvietimai kiekvienam regionui. Tokiu būdu siekiama paskatinti socialinio verslo plėtrą visoje šalies teritorijoje, nesiorientuojant į sostinę. Paramos verslui paslaugos yra būtinos bet kokio tipo jaunam verslui, ypač tuomet, kai pastarasis orientuotas į novatoriškus sprendimus, susijusius su socialinėmis problemomis ir jų sprendimu.

Siekdamas skatinti socialinį verslą bei spręsti socialinių inovacijų trūkumo problemą, Lietuvos inovacijų centras įgyvendina tarptautinę iniciatyvą PASSPARTOOL. Iniciatyva siekiama pagerinti viešosios politikos formuotojų gebėjimą kurti veiksmingą politiką, palaikančią neformalius ir atvirus inovacijų procesus regioniniu lygmeniu, daugiausiai dėmesio skiriant socialinėms bei netechnologinėms inovacijoms. Priemonė „Parama socialiniam verslui“ identifikuota kaip geroji Lietuvos praktika. Konsorciumas PASSPARTOOL veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location