Balandžio 21 d.

Gerasis sveikatos turizmo pavyzdys – Birštono kurortas

2020-03-16 12:07 Dalintis:

Lietuvos bei visos Europos visuomenei sparčiai senstant, ligų prevencija bei sveiko gyvenimo būdo skatinimas privalo sulaukti vis daugiau visuomenės bei politikos formuotojų ir įgyvendintojų dėmesio. Greta tradicinių sveikatinimo ir prevencijos būdų, į akiratį pakliūti turėtų ir mineralinio vandens procedūros. Juolab kad Lietuvoje šioje srityje teikiamos paslaugos yra pripažįstamos tarptautiniu lygiu, sveikatos turizmo sektorius nuolat auga, o stiprios sanatorinio – kurortinio gydymo tradicijos yra puoselėjamos ne vieną dešimtmetį.  

Vienas gerųjų pavyzdžių – Birštono kurortas, įrodęs, kad aiški savivaldybės strategija yra sėkmingo ir inovatyvaus sveikatos turizmo plėtros pagrindas. 2012 m. Birštono miestas užsibrėžė tikslą tapti tarptautiniu lygiu pripažįstamu, novatorišku SPA bei laisvalaikio kurortu visai šeimai. Tikslui pasiekti imtasi įvairiomis priemonėmis populiarinti kurortą Lietuvoje ir už jos ribų, plėtoti medicininio turizmo paslaugas bei didinti turizmo paslaugų spektrą.

Nemaža dalis investicijų nukreipta į infrastruktūros plėtrą: parkus, dviračių takus, pėsčiųjų takus bei viešųjų medicinos SPA paslaugų, tokių kaip haloterapija ir klimato terapijos erdvės parkuose, kūrimą. Ypatingo pasisekimo sulaukė unikalus, tokio tipo erdvės architektūrinis sprendimas – mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“. Savivaldybė taip pat investavo į papildomų paslaugų įvairovės didinimą, ypatingą dėmesį skirdama šeimoms, jaunimui ir vaikams. Kurortas gali pasigirti naujomis žaidimų aikštelėmis, vaikų priežiūros paslaugų turistams kūrimu, edukacinėmis programomis šeimoms bei įvairių lauko ir vandens pramogų plėtra.

Siekdamas pagerinti susisiekimo galimybes mieste, Birštonas įgyvendina tvaraus judumo programą. Didžiausias dėmesys skiriamas ekologiškam transportui skatinti – nuolat didinamas elektrinių paspirtukų, elektromobilių bei dviračių nuomos paslaugų tinklas. Taip pat užtikrinama būtinoji esamų sanatorijų renovacija bei naujų, aukštos klasės sveikatinimo ir apgyvendinimo paslaugų įstaigų plėtra, didinanti apgyvendinimo regione pasiūlą bei plečianti aukštos kokybės medicininio SPA paslaugų spektrą.

Tačiau kurorto sėkmė nebūtų pasiekta be nuoseklaus, skirtingas žinybas apjungiančio darbo. Įgyvendindama ilgalaikius miesto plėtros planus, savivaldybė glaudžiai bendradarbiavo su vietos bendruomene ir įtraukė įvairias suinteresuotąsias šalis, galinčias praturtinti kurorto strategiją savo patirtimi ir žiniomis. Glaudus viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimas užtikrino tvarumą bei sėkmingą plano įgyvendinimą. Viešosios investicijos sukūrė impulsą, pritraukiantį privačius investuotojus, o šie užtikrino tolesnį naujų paslaugų kūrimąsi mieste, kasmet pritraukiančiame vis daugiau poilsiautojų.

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui InnovaSPA, siekiančiam parodyti, kad inovatyvių sprendimų diegimas gydymo, reabilitacijos bei terminių paslaugų sektoriuose efektyvina sveikatos apsaugą ir prisideda prie senėjančios visuomenės iššūkių sprendimo. Konsorciumas skatina naujų sveikai gyvensenai skirtų inovatyvių produktų kūrimą ir diegimą rinkoje bei tarpregioninį mokymąsi ir keitimąsi žiniomis. Inovatyvaus sveikatos turizmo plėtra Birštono mieste identifikuota gerąja konsorciumo praktika Lietuvoje. Konsorciumo veiklos vykdomos pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe ir finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location