Spalio 30 d.

Inovacijų prizas 2019 atiteko žaidimų kūrimo įmonei „TutoTOONS“

2019-11-18 13:10 Dalintis:

Tuo, kad žaidimų industrija Lietuvoje neabejotinai turi milžinišką augimo potencialą, galima buvo įsitikti per šį savaitgalį vykusį GameON 2019 konventą, kur net keli tūkstančiai žaidėjų, žaidimų kūrėjų, platintojų ir investuotojų mėgavosi geriausiais šios industrijos vaisiais ir diskutavo apie tolimesnes industrijos perspektyvas. Atsižvelgdamas į milžinišką šios industrijos potencialą ir galimybių įvairovę Lietuvos inovacijų centras, jau keturioliktus metus iš eilės teikdamas nacionalinį inovacijų apdovanojimą, nusprendė inovatyviausios šių metų įmonės paieškoti būtent tarp šios industrijos veikėjų.

„Žaidimų sektorius yra labai perspektyvi, tačiau kartu ir labai rizikinga sritis, todėl vertindami galimus kandidatus atsižvelgėme į tai, kaip ilgai įmonė veikia šioje srityje ir kiek ji yra sėkminga. Būtent šie kriterijai mus atvedė prie TutoTOONS“, – įteikdamas apdovanojimą sakė Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys.

Inovacijų prizas – tai Lietuvos inovacijų centro įsteigtas ir keturioliktus metus iš eilės teikiamas nacionalinis inovacijų apdovanojimas, skiriamas pažangiausioms šalies įmonėms už inovacijomis grįstą ir į inovacijas orientuotą veiklą. Šiuo prizu siekiama skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą ir inovatyvumą. Jis yra atviras visoms verslo įmonėms, registruotoms Lietuvoje.

Be Inovacijų prizo, GameOn 2019 konvente buvo išdalinti dar keli apdovanojimai. Šeštadienį vyko tarptautinio konsorciumo Baltic Game Industry (BGI) apdovanojimai, kur keturių kategorijų finalininkai varžėsi tarpusavyje, kas patrauks salės, žaidėjų ir potencialių investuotojų dėmesį. Po intensyvių pristatymų nugalėjo žaidimas iš Lenkijos „Weakless“.

Pagal Interreg Baltic Sea Region programą veikiančio konsorciumo nariai konvente taip pat diskutavo apie tai, kaip į šią industriją pritraukti investuotojus. Pasak ilgametę investavimo į žaidimų industriją patirtį sukaupusių ekspertų, labiausiai investuotojus traukia patikima žaidimų kūrėjų komanda ir aiški įmonės vizija kurti daugiau nei vieną žaidimą. Jie taip pat pirmenybę teiktų išskirtinę produkciją kuriančioms įmonėms, pavyzdžiui, tik moteriškų žaidimų kūrėjams, arba tik virtualios realybės žaidimų kūrėjams, nes jie turi daugiau galimybių užimti mažiau eksploatuojamas rinkos dalis.

Lietuvos inovacijų centras yra BGI konsorciumo, siekiančio paskatinti žaidimų industrijos plėtrą Baltijos jūros regione, narys. Konsorciumo veikla iš dalies finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Na o patį konventą sekmadienį užbaigė Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos apdovanojimai, kur buvo įvertinti geriausieji lietuviškų žaidimų kūrėjai.

Tiek pats konventas, tiek šie apdovanojimai yra neabejotinas postūmis visai pramonei, kuri, nors ir sparčiai auga, vis dar atsilieka nuo skandinaviškųjų pasiekimų.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location