Kovo 28 d.

„Fintech Inn“ konferencijoje: apie augantį įmonių skaičių, kokybę ir naujų verslų pritraukimą

2018-11-12 07:50 Dalintis:

Praėjusią savaitę įvyko didžiausia Baltijos  šalyse finansinių technologijų konferencija „Fintech Inn“. Joje su  daugiau nei 1300 dalyvių įžvalgomis dalinasi ne tik Lietuvos, bet ir  tarptautiniai aukščiausio lygio finansų ekspertai, verslo atstovai ir  finansų rinkų politikos formuotojai

Finansų ministras Vilius Šapoka  atkreipia dėmesį, kad Lietuva pasauliniu mastu išsiskiria pagal tai,  kaip sparčiai prisitaiko prie besikeičiančių finansinių technologijų ir  pasiūlo joms palankų teisinį reguliavimą.

„Tik prieš porą metų Lietuva nusprendė  siekti lyderystės finansinių technologijų srityje ir per tokį trumpą  laikotarpį ji tapo viena iš sparčiausiai augančių „fintech“ ekosistemų.  Nežinau valstybės, kurioje būtų lengviau pradėti inovatyvų „fintech“  verslą: startuoliams galioja „atostogos“ nuo mokesčių, veikia Lietuvos  banko reguliacinė „smėlio dėžė“, labai greitas licencijavimo procesas ir „Newcomer“ konsultacijų programa svarstantiems ateiti į Lietuvos  rinką“, – atidarydamas „Fintech Inn“ konferenciją kalbėjo ministras.

Pasiruošę judėti dar greičiau

Lietuvos banko valdybos pirmininkas  Vitas Vasiliauskas renginyje kalbėjo, kad Lietuvoje besidominčių  finansinių technologijų bendrovių skaičius toliau stabiliai auga.

„Praėjusiais metais pasiekėme proveržio  finansinių technologijų srityje, išduodami 3 kartus daugiau elektroninių  pinigų ir mokėjimų įstaigų licencijų nei ankstesniais metais. Matome  didelį susidomėjimą ir tikimės, kad spartus išduodamų licencijų  skaičiaus augimas bus matomas ne tik šiais, bet ir kitais metais.Tai  parodo, kad ne tik darome kažką naujo ir modernaus, bet ir tai, kad einame teisingu keliu“, – komentuoja V. Vasiliauskas.

šiuo metu šalyje veikia daugiau nei 100  finansinių technologijų įmonių. V. Vasiliausko teigimu, prielaidas  tolimesniam augimui sudaro pasauliniu mastu palankumu inovatyviam  verslui išsiskiriantis teisinis reguliavimas ir prieiga prie visos  Europos Sąjungos rinkos.

„Siekiame didesnės konkurencijos bei  geresnių paslaugų ir kokybės santykio vartotojams. Ar esame patenkinti  dabartiniais rezultatais? Ir taip, ir ne. Taip, nes finansinės  technologijos ištrūko iš stagnacijos. Pažvelkimė į tai, kaip startuoliai  pakeitė mobiliuosius mokėjimus, kaip sparčiai auga nebankinių  atsiskaitymų dalis. Vartotojai tokias paslaugas renkasi dėl patogumo ir  prisitaikymo prie speficinių poreikių, – konferencijoje kalba Lietuvos  banko valdybos pirmininkas. – Tačiau galimybės dar nėra pilnai  išnaudotos, konkurencijos lygis išlieka nepakankamas, vartotojai  Lietuvoje susiduria, kad dalis paslaugų nėra tokios patrauklios, kaip  kai kuriose užsienio valstybėse. Taigi, fintech bendrovės turi  potencialo didinti rinkos dalį, o Lietuvos bankas toliau kurs palankią  aplinką ir skatins ne tik įmonių skaičiaus augimą, bet ir kokybės  kilimą.“

Kartu su tarptautiniais ekspertais

Aukščiausio lygio finansų ekspertai,  verslo atstovai ir finansų rinkų politikos formuotojai konferencijoje  diskutuoja apie finansinių technologijų ateitį,  valstybių pastangas  skatinant inovacijas, reuguliacinę aplinką, saugumą ir vartotojams  suteikiamą naudą.

Tarp pranešėjų yra ir tokie ekspertai  kaip prestižinės JAV verslo naujienų ir duomenų kompanijos „Bloomberg“  finansinių priemonių vyriausiasis ekonomistas Michaelas McDonoughas,  vienos iš žinomiausių Lietuvos Fintech kompanijų – TransferGo – vadovas  Daumantas Dvilinskas, vienos geriausiai vertinamų pasaulio aukštųjų  mokyklų – Londono universiteto koledžo – mokslininkas Paolo Tasca ir  kiti.

„FinTech Inn“ konferenciją organizuoja,  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Finansų ministerija,  Lietuvos bankas, ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“.

Renginys  organizuojamas pagal projektą „Technologijų ir inovacijų  populiarinimas“, kuris yra finansuojamas Europos regioninės plėtros  fondo lėšomis. Projekto tikslas – populiarinti technologijų pažangą ir  inovacijas, informuojant verslą ir verslui imlią visuomenę apie  mokslinių tyrimų vykdymo ir inovacijų diegimo naudą. Projektą vykdo  MITA.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location