Birželio 20 d.

Finansų viceministrė V. Markevičienė pakvietė Taivano įmones investuoti mūsų šalyje ir pasinaudoti „Fintech“ ekosistemos privalumais

2023-10-26 11:42 Dalintis:

Taipėjuje vykstančiame tarptautiniame finansinių technologijų „Fintech Taipei 2023“ forume su verslo misija viešinti Lietuvos finansų viceministrė Vaida Markevičienė pakvietė Taivano investuotojus, finansų sektoriaus įmones steigtis Lietuvoje ir čia plėtoti veiklą. 

„Lietuva kuria aukštos pridėtinės vertės paslaugas ir prekes, siūlo aukštų technologijų sprendimus. Vienas tokių – finansinių technologijų sektorius, kurio sėkmingai ir tvariai plėtrai svarbu į Lietuvą pritraukti inovatyvius sprendimus siūlančius investuotojus – tai galėtų būti Taivano investuotojai“, – sakė finansų viceministrė V. Markevičienė.

Pasak jos, Lietuvos jurisdikcija yra labai patraukli „Fintech“ sektoriaus veiklai plėtoti – ji sudaro sąlygas įmonėms plėsti produktų ir paslaugų portfelį, pritraukti naujų klientų ir uždirbti pelno. Tai savo ruožtu leidžia kurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas ir surinkti daugiau mokesčių į biudžetą.

„Bene didžiausia Lietuvos stiprybė – artimas ir atviras valstybės institucijų bei rinkos dalyvių bendradarbiavimas sprendžiant „Fintech“ įmonėms kylančias problemas ir siekiant užsibrėžtų tikslų“, – sakė V. Markevičienė.    

„Fintech“ sektoriaus potencialas smarkiai auga, prognozuojama, kad pasaulinės šio sektoriaus pajamos 2030 m. sieks 1,5 trilijono dolerių, o didžiausias augimas numatomas būtent Azijos ir Ramiojo vandenyno valstybėse. 

Viceministrė pabrėžė, jog dėl palankios verslo aplinkos ir teisinio reguliavimo Lietuvoje pastaruoju metu sparčiai išaugo ne tik skaitmeninės finansinės paslaugos ir jų teikimui reikalingų technologinių sprendimų naudojimas, bet ir atvirosios bankininkystės, kibernetinio saugumo bei kiti sektoriai, reikalingi išmaniosiomis technologijomis grįstų sprendimų ir investicijų kūrimui.

Lietuvos ir Taivano dvišalė prekyba pernai siekė 167,6 mln. eurų. Abipusių ekonominių santykių plėtrai padeda tai, kad 2022 metų rugsėjį Taipėjuje pradėjo dirbti Lietuvos Respublikos prekybos atstovas, o Lietuvos prekybos atstovybė Taipėjuje oficialiai atidaryta 2022 m. lapkričio 7 dieną.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location