Birželio 25 d.

Finansų ministrė ERPB metiniame susitikime: „Rusija ir Baltarusija turi būti galutinai suspenduotos“

2022-05-17 16:50 Dalintis:

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šiandien dalyvavo Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) metinio susitikimo Plenarinėje sesijoje, skirtoje karo Ukrainoje poveikio ERPB šalims ir Banko atsako diskusijai. Sesijoje taip pat buvo svarstoma dėl tolimesnės Banko veiklos geografinės plėtros.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, nors prasidėjus karui Ukrainoje ERPB sustabdė visą veiklą agresorėse Rusijoje ir Baltarusijoje, įskaitant lėšų išmokėjimus vykdomiems projektams, būtina žengti tolimesnį žingsnį – neribotam laikui suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos narystę Banke.

„Be siaubingo šalies ir gyventojų naikinimo bei humanitarinės krizės, Rusijos karas visame regione ir už jo ribų sukėlė didelių iššūkių ekonominiam stabilumui ir augimui. Dauguma ERPB šalių patiria šiuos neigiamus padarinius ir stengiasi juos amortizuoti. Šiame kontekste turime padaryti viską, kad agresorės būtų sustabdytos, o pagalba Ukrainai būtų greita, efektyvi ir plataus spektro. Dar viena iš papildomų sankcionuojančių priemonių Rusijai ir Baltarusijai galėtų būti jų narystės Banke suspendavimas. Tai privalome padaryti“, – teigė finansų ministrė G. Skaistė.

Ministrė pridūrė, jog kiekviena Rusijos agresijos diena Ukrainoje atneša papildomus nuostolius, todėl paramos greitis tampa esminiu klausimu. Būtina kuo skubiau sutelkti lėšas Ukrainai tiek trumpalaikiams poreikiams, tiek ilgalaikėje perspektyvoje – Ukrainos atstatymui, kuris jau prasidėjo iš priešo atgautose teritorijose ir tęsis po laimėto karo.

Plenarinės sesijos metu taip pat buvo svarstoma dėl strateginio ilgalaikio tikslo – ERPB veiklos plėtros į Afriką ir Iraką.

„Pritariame principinei Banko veiklos plėtrą apibrėžiančiai rezoliucijai, tačiau ir toliau skatiname ERPB ieškoti priemonių padėti Ukrainai ir kitoms paveiktoms šalims – tai yra svarbiausias prioritetas. Šiandieninė geopolitinė ir ekonominė situacija dar kartą patvirtina ERPB pagalbos svarbą visose jo veiklos šalyse, ypač Vidurio Europoje ir Baltijos šalyse“.

Plenarinės sesijos metu taip pat svarstyta dėl 2021-2025 m. Strateginės ir kapitalo programos įgyvendinimo, aptarti instituciniai ir finansiniai klausimai.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location