Birželio 25 d.

Finansų ministerijos svetainė lietuvosfinansai.lt pelnė du apdovanojimus skaitmeninių sprendimų konkurse

2022-06-22 08:00 Dalintis:

Finansų ministerijos sukurta informacinė sistema „Atviri Lietuvos finansai“ Informacinės visuomenės plėtros komiteto organizuojamame skaitmeninių sprendimų konkurse „Skaitmeninis knygnešys 2022“ pelnė du apdovanojimus – „Geriausias sprendimas Lietuvai“ ir „Publikos numylėtinis“.

„Svetainė buvo sukurta siekiant viešųjų finansų skaidrumo, visuomenės švietimo bei didesnio susidomėjimo valstybės finansų klausimais. Joje visų šalies viešojo sektoriaus subjektų finansiniai duomenys pateikiami patogiai, atvirai ir suprantamai, su galimybe juos nagrinėti įvairiausiais pjūviais ir lygmenimis. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos buvo pastebėtos ir įvertintos konkurse – tai dar vienas paskatinimas ieškoti naujų būdų ir formų pateikti duomenis bei didinti visuomenės įsitraukimą“, - sako projekto „Atviri Lietuvos finansai“ vadovė, Valstybės iždo departamento direktorė Rasa Kavolytė.

2020 m. sausį pirmą kartą visuomenei pristatytoje ir nuolat tobulinamoje svetainėje www.lietuvosfinansai.lt galima rasti atsakymus į daugelį visuomenei aktualių klausimų. Kiek mokesčių ir kitų pajamų surenkama į šalies biudžetą ir kur šios lėšos išleidžiamos? Kiek vertas yra šalies turtas bei kokie yra įsipareigojimai? Kuriose savivaldybėse gyvenimo kokybės indeksas yra aukščiausias, o kuriose žemiausias? Kiek valstybės biudžetinės įstaigos išleidžia už įsigytas prekes ar gautas paslaugas bei kam už jas sumoka? Visa tai ir dar daugiau galima rasti šioje svetainėje.

Svetainėje pateikiami valstybės, savivaldybių, Sodros, Privalomojo sveikatos draudimo fondų finansinius duomenis nuo 2015 m. Čia galima rasti ir išvestinius duomenis, leidžiančius susipažinti su tam tikrais viešojo sektoriaus subjektų veiklos efektyvumo rodikliais. Svetainėje taip pat pateikiami detalūs valstybės biudžeto mokėjimai prekių ir paslaugų tiekėjams, projektų vykdytojams bei kitiems subjektams. 

Viena naujausių svetainės skilčių – Savivaldybių gyvenimo kokybės indeksas, kuriuo naudojantis galima pamatyti bendrą bei atskirų sričių ir rodiklių kiekvienos savivaldybės įvertinimą, palyginti ją su kitomis savivaldybėmis bei pamatyti pokyčius 2013-2020 m. 

Svetainėje pateikiamus duomenis galima ne tik analizuoti įvairiais pjūviais ir lygmenimis, bet ir atsisiųsti duomenų rinkinius, savarankiškai juos analizuoti interaktyviomis analizės priemonėmis. Atvėrusi tokios plačios apimties svetainę Lietuva tapo viena iš daugiausiai finansinių duomenų atvėrusių šalių – iki tol Lietuvoje nebuvo vienos sistemos, kurioje būtų pateikiami visų šalies viešojo sektoriaus subjektų finansiniai duomenys būtų pateikiami vienoje vietoje patogiai, atvirai ir suprantamai.

Informacinę sistemą „Atviri Lietuvos finansai“ Finansų ministerija kartu su partneriais – Informacinės visuomenės plėtros komitetu, Specialiųjų tyrimų tarnyba bei Lietuvos savivaldybių asociacija – kūrė 4 metus. Buvo analizuota įvairių šalių geroji praktika, atveriant finansinius duomenis visuomenei – JAV, Jungtinės Karalystės, Estijos, Slovėnijos, Čekijos, Olandijos, Australijos, Naujosios Zelandijos.

Konkurso „Skaitmeninis knygnešys 2022“ finalą galite pasižiūrėti čia (Finansų ministerijos pristatymas nuo 1:01:14)

Interviu su nugalėtojais rasite čia (B. Šidlauskaitės-Riazanovos interviu nuo 11:40).

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location