Balandžio 19 d.

„Financial Times“ paskelbtuose reitinguose Panevėžys trijuose perspektyviausių Europos miestų dešimtukuose

2023-03-14 14:38 Dalintis:

Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kategorijoje Panevėžiui skirta ketvirta vieta, penkta už investicinį atsiperkamumą, miestas įvertintas ir už draugiškumą verslui.

Panevėžys tarp perspektyviausių visos Europos miestų

„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudarytame reitinge, identifikuojančiame perspektyviausius Europos miestus bei regionus, Panevėžys įvertintas mažųjų Europos miestų, turinčių mažiau nei 100 tūkst. gyventojų, kategorijoje. Praėjusias metais Aukštaitijos sostinei skirtas įvertinimas už investicijų atsipirkimo potencialą.

Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ vadovė Monika Miniotaitė džiaugiasi, kad pernai pirmą kartą patekęs į ateities miestų reitingą, šiais metais Panevėžys užėmė aukštas pozicijas net trijose kategorijose:

„Panevėžys tampa vis labiau matomas ir tarptautinėje erdvėje. Šis įvertinimas tampa svarbiu atspirties tašku Europos regionų ir miestų tarpusavio konkurencijoje pritraukiant aukštą pridėtinę vertę kuriančius pasaulinius žaidėjus. Didžiuojamės mūsų miesto laimėjimais, džiaugiamės ir augančiais tiesioginių užsienio investicijų Panevėžiui skaičiais. Tikime, jog gerindami sąlygas verslui, ateityje galėsime siekti dar ambicingesnių tikslų.“

Europos ateities miestų reitinge sudaryti atskirų kategorijų dešimtukai, kuriuose miestai ir regionai vertinami pagal tam tikrus specifinius kriterijus. Šiemet Panevėžys aukščiausią vietą pelnė kategorijoje vertinančioje „Tiesioginių užsienio investicijų strategiją“ (angl. FDI Strategy) – miestui joje skirta ketvirtoji vieta. Šios kategorijos geriausių penketuke – Limerikas (Airija), Venstpilis (Latvija), Golvėjus (Airija), Panevėžys ir Jelgava (Latvija).

Vieni įtakingiausių reitingų sudarytojų atkreipė dėmesį į Panevėžį ir dar dvejose srityse. Aukštaitijos sostinė antrus metus pateko į geriausią investicinį atsiperkamumą turinčių miestų penketuką (angl. Cost Effectiveness) ir pirmąjį kartą į draugiškų verslui miestų dešimtuką (angl. Business Friendliness). Panevėžiui šioje kategorijoje skirta devintoji vieta.

Investuotojams patrauklus miestas

Tai, kad Panevėžys tampa vis patrauklesnis užsienio investuotojams rodo ir skaičiai. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis Panevėžio apskrityje buvo fiksuotas vienas didžiausių tiesioginių užsienio investicijų augimų (TUI) – 17,7 proc.

Investicijoms pritraukti paruoštoje teritorijoje – Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje kuriasi įmonės, planuojami nauji plėtros projektai. Pernai joje, naujame gamybiniame pastate veiklą pradėjo kabelių pynių gamybos įmonė „AQ Wiring Systems“, sukurta 400 naujų darbo vietų.

Verslo plėtrą Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja ir Lietuvos įmonės – UAB „Arginta Engineering“, UAB „Elastas“, UAB „AR Maistas“ ir UAB „Tin cap”.

Viena didžiausių Lietuvos inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonių „Arginta Engineering“ investuos 5 mln. eurų į papildomus gamybinius pajėgumus. Moderni bendrovės gamykla, kurioje pirmuoju plėtros etapu bus įdarbinta iki 100 darbuotojų, o per kelerius metus – iki 300 žmonių, turėtų pradėti veikti iki 2024 metų. Komponentus baldų pramonės įmonėms teikianti įmonė „Elastas“ planuoja naują porolono gamyklą, kurioje ketina įdarbinti 100 žmonių. Investicijas jau vykdo „AR Maistas“. Įmonė, užsiimanti duonos, šviežių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba, investuoja į 3000 kv. m modernią kepyklą. Teritorijoje projektuojamas ir 5.000 kv. m pastatas, kuriame veiklą vykdys inovatyvius metalinius dangtelius gaminanti „Tin cap”.

Panevėžys kaip ir praėjusiais metais ekspertų pastebėtas už komercinių patalpų nuomos, apgyvendinimo, statybos leidimų, verslo registracijos, elektros energijos, kuro ir kitų kainų konkurencingumą, patrauklumą importui ir eksportui. Tai vertina ir veiklą Panevėžyje jau vykdantys investuotojai. Išbandę ir įvertinę puikią logistinę lokaciją, išvystytą ir verslo poreikiams pritaikytą infrastruktūrą įmonės vykdo tolimesnę plėtrą. „Ekornes“ įmonių grupė  pastaraisiais metais jau įgyvendinusi du plėtros etapus – sandėliavimo bei gamybos pastatus, Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja trečiąjį.

Stiprinant tolimesnę investicijų plėtrą praėjusiais metais parengta naujos teritorijos investicijoms vystyti Panevėžio regione galimybių studija ir investicinis projektas. Kaip viena iš didžiausią potencialą tam turinčių teritorijų matoma šalia tarptautinės „Rail Baltica“ vėžės, keleivių stoties ir planuojamo intermodalinio regioninio geležinkelio krovinių terminalo.

„Europos ateities miestų ir regionų 2023“ reitinge taip pat įvertintas Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Susipažinti su reitingu galite čia.

Šaltinis: Panevėžys NOW

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location