Kovo 28 d.

Europos skaitmeninių inovacijų centrai - galimybė didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą

2020-07-29 17:20 Dalintis:

Skaitmeninimas – neatsiejama inovacijų dalis, daranti poveikį ne tik šalies ekonomikai, bet ir visuomenei, didinanti produktyvumą bei suteikianti daugiau galimybių. Skaitmeniniai sprendimai padeda sutrumpinti tiekimo grandines, sudaryti galimybes mažesnėms, novatoriškoms įmonėms vystytis ir greičiau teikti rinkai naujus produktus bei paslaugas ir didinti savo konkurencingumą.

Europos komisija, siekdama palaikyti ir paspartinti mažojo ir vidutinio verslo bei viešojo sektoriaus skaitmeninimą, jų plėtrą bei bendradarbiavimą, ypatingą dėmesį skiria Europos skaitmeninių inovacijų centrų (ESIC) steigimui ir vystymuisi. ESIC – tai kompetencijų centras, grindžiamas technologijų infrastruktūra, suteikiančia galimybę naudotis naujausiomis žiniomis bei technologijomis, padedančiomis eksperimentuoti taikant skaitmenines naujoves. Skaitmeninių inovacijų centrams labai svarbus regioninis partnerių bendradarbiavimas, kadangi SIC veikia kaip vietinis, regioninis arba nacionalinis skaitmeninės ekosistemos epicentras, suteikiantis galimybę naudotis plataus spektro partnerių paslaugomis, priemonėmis ir kompetencijomis.

„Europos skaitmeninių inovacijų centrai – nauja galimybė didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą. Jau labai greitai centrai ne tik reikšmingai prisidės įgyvendinant pramonės skaitmeninimo tikslus, bet ir kurs milžinišką naudą Lietuvos inovacijų ekosistemai, įmonėms bei viešajam sektoriui“, – sako Lietuvos inovacijų centro (LIC) Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius.

Lietuvoje veikiančių SIC bendruomenės, suinteresuotosios šalys, LIC bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekspertai susitiko aptarti ESIC nacionalinės atrankos subtilybes, galimas partnerystes bei aukštojo mokslo institucijose glūdintį verslui aktualų potencialą. Lietuvoje veikiančių SIC nariai aktyviai paskatinti jungtis į ESIC iniciatyvas/konsorciumus teikiant paraiškas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai dėl nacionalinės atrankos.

Siekdami stiprinti aukštojo mokslo institucijų bei jų tyrimų infrastruktūrų vaidmenį regioninių inovacijų plėtros procese, Lietuvos inovacijų centras bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su dar 9 Europos partneriais susibūrė į bendrą tarptautinę iniciatyvą InnoHEIs. Iniciatyvos veiklos vykdomos pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe ir finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location