Birželio 23 d.

Europos rizikos kapitalo fondų investuotojų tinklui pirmininkaus INVEGOS atstovė

2019-05-28 17:00 Dalintis:

Europos rizikos kapitalo fondų investuotojai šių metų gegužės 24 d. pirmininkauti jų tinklui išrinko UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) atstovę Viktoriją Vaitkevičienę, kuri šiuo metu vadovauja „Invegos“ dukterinei įmonei UAB „Kofinansavimas“. V. Vaitkevičienė pirmininkės pareigas užims vieną kadenciją, truksiančią metus. Viktorija  yra gerai susipažinusi su tinklo veikla, nes nuo 2018 metų vidurio ėjo vicepirmininkės pareigas.

„Perimti pirmininkės poziciją yra ne tik garbė, bet kartu ir iššūkis, ypač dabar, kai dėliojamas naujasis Europos Sąjungos finansavimo laikotarpis. Smagu, kad tai, ką darome kartu su „Invega“, atneša ir grįžtamąjį ryšį, kai matai, kaip auga nauji bei inovatyvūs verslai, kuriuos vienaip ar kitaip paskatino siūlomos finansinės priemonės“, –  mintimis apie naująsias pareigas dalijosi V. Vaitkevičienė.

Rizikos kapitalo fondų investuotojų tinklas, vienijantis net 17 Europoje veikiančių nacionalinių institucinių investuotojų, buvo įsteigtas 2011 m. Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos susitikime, kurio metu buvo nuspręsta įpareigoti Europos Komisiją pateikti pasiūlymus dėl bendros ES rizikos kapitalo rinkos schemos, kurioje dalyvautų nacionaliniai instituciniai investuotojai. Šis tinklas įkurtas siekiant dalytis gerosiomis praktikomis tarp viešųjų institucinių investuotojų, norint palaikyti bendrystę ir partnerystę su ES institucijomis, siūlant sprendimus ir priimant teisės aktus, kurie skatintų rizikos kapitalo rinkos plėtrą. Tinklui labai svarbus bendradarbiavimas su visomis ES rizikos kapitalo rinkos suinteresuotomis šalimis ir bendrų ES iniciatyvų, susijusių su rizikos kapitalo plėtra, skatinimas.

„Invega“ šio tinklo nare tapo 2016 metais, įgydama galimybę dalytis gerąja praktika tarp Europos šalių viešųjų institucinių investuotojų, spręsti klausimus tinklo narių lygiu, pasinaudojant ryšiais su ES institucijomis ir ateityje turėti galimybę prisijungti prie bendrų ES iniciatyvų, vykdant investicijų į įmones skatinimą.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location