Rugsėjo 29 d.

Europos kosmoso agentūros 2 mln. eurų konkursas verslo-mokslo projektams

2019-03-20 10:20 Dalintis:

Kovo 22 d. Vilniuje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, lankysis Europos kosmoso agentūros (EKA) atstovai, kurie informaciniame seminare potencialiems dalyviams pristatys jau 5-ą kartą EKA organizuojamą konkursą, skirtą verslo bei mokslo projektams įgyvendinti.

„Lietuvos inovatoriai nėra naujokai kuriant sprendimus kosmoso pramonei. Šalies verslo ir mokslo bendruomenės sukurti produktai sėkmingai skinasi kelią ir jau yra naudojami globaliu mastu. „NanoAvionics“ ir kitos sėkmės istorijos rodo, kad kosmoso industrijoje šalies verslas ir mokslas turi potencialo, o tokios finansinės priemonės gali padėti tą potencialą išnaudoti“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Lietuva jau keletą metų įgyvendina su EKA bendradarbiaujančių Europos valstybių planą (angl. PECS – Plan for European Cooperating States) ir ateityje pretenduoja į narystę šioje organizacijoje, todėl būtina verslą ir mokslą parengti konkurencingam dalyvavimui EKA programose ir jo įsijungimui į tarptautines vertės kūrimo grandines.

„Įvairių sričių verslo ir mokslo atstovai kviečiami dalyvauti šiame konkurse ir prisidėti prie Lietuvos siekio, kad šalis būtų inovatyvių produktų ir paslaugų kūrėja ir galėtų išnaudoti dar ne iki galo atskleistą potencialą kosminių technologijų srityje“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

Numatoma, kad projektams įgyvendinti pagal EKA konkursą bus skiriama 2 mln. eurų. Konkurso finansavimo kryptys: EKA misijų aparatinė įranga; moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra; veiklos, produktai ir paslaugos, naudojančios  kosmoso infrastruktūrą; parengiamosios studijos; informavimo ir ugdymo veiklos.

Konkurse gali dalyvauti įmonės bei mokslo ir studijų institucijos. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad jei  konkurse dalyvauja mokslo ir studijų institucija pageidautina, kad ji turėtų industrinį partnerį, kuris galėtų panaudoti arba komercializuoti mokslo rezultatus.   

Oficialus viešas EKA konkurso paskelbimas numatomas 2019 m. kovo 27 d. Planuojama, kad paraiškos bus priimamos iki 2019 m. gegužės 1 d. Pagal šį penktąjį kvietimą visos gautos paraiškos bus vertinamos EKA ekspertų, o geriausiai įvertintoms bus skirtas finansavimas.

Informacinis seminaras-instruktažas vyks kovo 22 d. 08.30 val. Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje (Gedimino  pr. 39, Vilnius, 212 salė). Registracija į renginį  bei individualias konsultacijas pagal interesų sritis vyksta MITA svetainėje.

Nuo 2014 metų, kai buvo paskelbtas pirmasis EKA kvietimas teikti paraiškas, Lietuva jau sėkmingai dalyvauja 4-iuose EKA konkursuose, kuriuose finansuota 24 Lietuvos įmonių ir mokslo institucijų projektų. Projektai įdomus savo apimtimi ir tematikomis: nuo „minkštųjų“ socialinių projektų iki aukštųjų technologijų vystymo. Projektuose dalyvauja UAB „Nanoavionics“, Baltijos pažangių technologijų centras, GIS-Centras, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, UAB „Hnit-Baltic“, UAB „Lidaris“, Lietuvos inovacijų centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location