Birželio 23 d.

Europos klasterių konferencija Bukarešte: Lietuvos klasterių asociacija pasirašė memorandumą

2019-05-29 10:20 Dalintis:

Gegužės 14-16 d. Bukarešte vyko vienas iš svarbiausių Europos klasterių bendruomenės renginių – Europos  klasterių konferencija. Į šeštąjį kartą Europos Komisijos inicijuojamą renginį susirinko 450 klasterių politikos formuotojų, praktikų, mokslo bei tyrimų institucijų atstovų.

Aukšto lygio diskusijoje – Lietuvos viceministras

Šiemet Lietuvos delegacija renginyje buvo rekordiškai gausi, o dalyvavimas renginyje padėjo stipriai pagerinti Lietuvos matomumą Europos klasterių bendruomenės kontekste. Pirmą kartą į prestižinį renginį buvo pakviestas kalbėti atstovas iš Lietuvos – LR Ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda.

Kartu su Vokietijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos ir Ispanijos ministerijų deleguotais nariais, G. Vilda dalyvavo aukšto lygio politikos formuotojų diskusijoje, dalijosi Lietuvos praktika ir asmeninėmis įžvalgomis bei savo, kaip buvusio klasterio koordinatoriaus, patirtimi. Diskusijos metu buvo aptartas ryšys tarp klasterių ir strateginių vertės grandinių, kurios padeda MVĮ vystymuisi. Pabrėžta investicijų į kompetencijų plėtrą svarba ir būtinybė gerinti tarpusavio pasitikėjimą, siekiant klasterio efektyvumo.

Lietuvos klasterių asociacija prisideda prie Europos klasterių asociacijų aljanso steigimo

Trijų dienų Europos klasterių konferencijos metu dalyviai turėjo galimybę  pasiklausyti diskusijų apie tai, kaip skatinti strateginį tarpregioninį bendradarbiavimą. Buvo organizuojamos interaktyvios grupinės diskusijos apie aktualiausias problemas, naujausias tendencijas, pavyzdžiui, kaip efektyviai valdyti skaitmenizacijos pokyčius. Renginyje buvo pristatytos įvairios ES iniciatyvos, skirtos klasteriams bei jų rezultatai bei organizuota kontaktų mugė, kurioje dalyvavo 149 klasteriai.

Be kitų įvykių, paskutinę renginio dieną įvyko Rumunijos klasterių asociacijos inicijuotas memorandumo pasirašymas. Lietuvos klasterių asociacija tapo viena iš 10 nacionalinių klasterių asociacijų, kurios pasirašė memorandumą dėl Europos klasterių asociacijų aljanso steigimo. Tai svarbus žingsnis ir potencialiai puiki platforma Lietuvos klasterių tarptautiškumo plėtrai.

Šio aljanso pagrindiniai tikslai –  bendradarbiavimas, siekiant paskatinti klasterių ir jų narių tarptautiškumą, pagerinti teikiamas paslaugas klasteriams, siūlyti bendras rekomendacijas politikos formuotojams regioniniu ir ES lygmeniu ir kt. Įgyvendinant šiuos tikslus, planuojama aktyviau dalintis ir skleisti informaciją apie organizacijų renginius, kviesti partnerius iš užsienio į organizuojamus mokymus, dalintis patirtimi ir lyginti įgyvendinamų priemonių rezultatus, finansavimo metodus, organizacinius  modelius ir t.t., kartu užsiimti lobistine veikla, megzti ryšius su kitomis organizacijomis, teikiančiomis paslaugas klasteriams Europoje.

Europos klasterių konferencija 2020 m. bus organizuojama Berlyne ir planuojama, kad vyks lapkritį.

Šaltinis: klaster.lt.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location