Spalio 02 d.

Europos inovacijų ir technologijų institutas kviečia Lietuvą išnaudoti bendradarbiavimo galimybes

2019-03-21 12:33 Dalintis:

Kovo 29 d. Vilniuje lankysis Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT) delegacija, kuri Lietuvos verslo, mokslo ir viešojo sektorių atstovams pristatys įsiliejimo į EIT veiklą ir bendradarbiavimo galimybes.

EIT yra Europos Komisijos įsteigta ir kuruojama iniciatyva, siekianti vystyti patrauklią aplinką pasaulinio lygio inovacijoms plėtoti ir naujoms verslumo iniciatyvoms atsirasti. Vienas pagrindinių EIT tikslų – stiprinti bendradarbiavimą žinių trikampyje (versle, švietimo ir mokslo sektoriuose). Šiam tikslui įgyvendinti sukurtos žinių ir inovacijų bendruomenės, kurios skatina produktų ir paslaugų plėtrą, naujų įmonių steigimąsi ir verslumo įgūdžių tobulinimą.

Šiuo metu EIT veikia 8 bendruomenės, o kiekviena iš jų siekia aktyviai prisidėti sprendžiant svarbiausius iššūkius Europoje: klimato kaitos (EIT Climate-KIC), skaitmenizacijos (EIT Digital), maisto (EIT Food), sveikatos ir senėjimo (EIT Health), gamybos (EIT Manufacturing), tvarios energetikos (EIT InnoEnergy), išmanaus ir švaraus transporto (EIT Urban Mobility), medžiagų (EIT Raw Materials).

Kiekviena bendruomenė veikia nepriklausomai, jų veiklai vykdyti EIT skiria finansavimą iš savo biudžeto, kuris siekia 2,4 mlrd. eurų. Bendruomenės įvairiose Europos šalyse yra įsteigusios inovacijų centrus (angl. hub). Pavyzdžiui, Kauno technologijos universitetas 2018 m. yra įsijungęs į EIT bendradarbystės centro „EIT Food hub“ veiklą, kuris rūpinasi maisto mokslo inovacijoms ir startuolių plėtra Baltijos šalių regione.

„EIT organizacija turi labai platų –  daugiau nei tūkstančio dalyvių tinklą visoje Europoje. Virš 800 įmonių, beveik 400 aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institutcijų, 100 miestų, regionų ir nevyriausybinių organizacijų. Dėl to lietuviams atsiveria daug galimybių įsilieti į regioninius ir Europinio masto tinklus, siekiančių vystyti inovacijas. Noriu paraginti verslo, mokslo ir viešojo sektorių atstovus kovo 29 d. atvykti į renginį, iš pirmų lūpų išgirsti apie EIT atveriamas galimybes ir įsilieti į jo veiklą“, – teigia MITA  MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas R. Valančiauskas.

Renginyje dalyvaus EIT direktorius Martin Kern, ekonomikos ir inovacijų viceministrai Gintaras Vilda ir Jekaterina Rojaka, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, EIT valdybos narė ir Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė, visų EIT bendruomenių atstovai, pristatysiantys kuruojamas sritis.

EIT informacinė diena vyks kovo 29 d. M.  Mažvydo bibliotekoje 501 konferencijų salėje (Gedimino pr. 51,  Vilnius). Renginio pradžia – 10 val. Dalyvavimas renginyje – nemokamas. Registracija į renginį.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location