Birželio 23 d.

Europai pristatyta Lietuvos dirbtinio intelekto ekosistema ir paneigti su juo siejami mitai

2021-05-07 16:55 Dalintis:

Europos inovacijų agentūras vienijanti asociacija TAFTIE organizuoja ekspertų sesijas, kuriose susirinkę dalyviai dalinasi įžvalgomis ir patirtimi, aptardami aktualiausias inovacijų ekosistemos temas. Balandžio 29 dieną Lietuvos, Čekijos, Vengrijos ir Slovakijos ekspertai diskutavo apie tai, kaip dirbtinis intelektas (DI) paveikė mūsų kasdienybę, apie kiekvienos šalies pastangas populiarinti DI ir pritaikyti jį plačiajam vartojimui bei ateities perspektyvas.

Lietuvos poziciją šiuo klausimu atstovavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) iniciatyvos AI BOOST ir projekto Fintech LT vadovas Arūnas Mark. Diskusijoje su kitais ekspertais jie labiausiai gilinosi ir aptarė dirbtinio intelekto taikymo etikos klausimus, galimus ateities vystymosi scenarijus bei paneigė dažniausiai su dirbtiniu intelektu siejamus mitus, tokius kaip: didėjantis žmonių nedarbas, priklausomybė nuo dirbtinio intelekto bei kiti mokslinėje fantastikoje pateikiami scenarijai. Diskusijos dalyviai pateikė faktinę informaciją, paneigiančią daugelį šių ir kitų mitų bei diskutavo kitais su pačių žmonių etika ir jos pasekmėmis duomenims ir dirbtiniam intelektui susijusiais klausimais.

Pirmą kartą TAFTIE nariams buvo pristatyta geroji Lietuvos patirtis – Arūnas Mark susirinkusius supažindino su  Lietuvos dirbtinio intelekto ekosistema, kurią skatinti siekia MITA iniciatyva AI BOOST. Šiuo metu Lietuvoje skaičiuojame per 50 pasaulinio lygio dirbtinio intelekto produktus ir sprendimus kuriančių įmonių, kuriomis itin didžiuojamės. Negana to, daugelis jų yra savo srities lyderiai pasaulyje. Džiugu, jog Lietuvoje kasmet įkuriama virš 100 dirbtinio intelekto startuolių, kurie bando kurti savo produktus ir įsilieti į ekosistemą. Tvariam augimui užtikrinti itin svarbi tinkama aplinka – šiuo metu dirbtinio intelekto srityje veiklą vykdo 9 mokslo institucijos su daugiau nei 300 mokslininkų, bei apie 1000 aukšto lygio DI specialistų rinkoje.

MITA aktyviai dalyvauja TAFTIE veikloje atstovaudama Lietuvą. Europos inovacijų agentūrų tinklas TAFTIE vienija 29 Europos organizacijas, siekiančias bendradarbiauti inovacijų srityje. Tinklo nariai prisideda prie inovacijų politikos Europoje kūrimo, rengdami ir teikdami rekomendacijas Europos Komisijai. Be to, dalindamiesi gerąja inovacijų skatinimo patirtimi jie siekia gerinti nacionalines inovacijų sistemas. 2018 metais šiam tinklui pirmininkavo Lietuva, o pirmininkaujančios organizacijos funkcijas vykdė MITA. 

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location