Spalio 18 d.

ERPB naujos strategijos Lietuvai prioritetai – ekonomikos žalinimas ir žinių ekonomikos skatinimas

2021-09-17 11:30 Dalintis:

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) direktorių valdyboje patvirtinta ERPB veiklos strategija Lietuvai 2021-2026 m. laikotarpiui. Naujoje strategijoje numatoma, kad Bankas pagrindinį dėmesį skirs Lietuvos ekonomikos žalinimui ir žinių ekonomikos skatinimui – inovacijoms ir skaitmeninimui. Ypač svarbus Banko vaidmuo numatomas prisidedant prie kapitalo rinkų plėtros.  Taip pat, atsižvelgiant į pandemijos padarinius, Bankas rems ir privataus sektoriaus atsigavimą po COVID-19 krizės.

Naujoje strategijoje pabrėžiama, kad ERPB vykdydamas veiklą Lietuvoje sieks padėti Lietuvai sparčiau judėti žaliosios ir žiniomis grįstos ekonomikos keliu. Tęsiant Banko veiklą ir pradėtus projektus, toliau bus didinamas energijos ir išteklių vartojimo efektyvumas, bus kuriamos ir diegiamos inovatyvios ir skaitmeninės technologijos, vystoma kapitalo rinkų plėtra. Atsižvelgdamas į pandemijos poveikį ir skatindamas atsigavimą, Bankas numato investuoti ir į privatų sektorių – ERPB turi galimybę identifikuoti ir investuoti į inovatyvias, sparčiai augančias bendroves tiesiogiai per struktūrizuotus skolos ir akcijų produktus ir netiesiogiai dalyvaudamas investiciniuose fonduose ir finansinėse institucijose partnerėse.

„Naujojoje ERPB strategijoje numatytos kryptys puikiai dera su „Naujos kartos Lietuva“ planu, kuriame didelį dėmesį skiriame perėjimui prie žalios ir skaitmeninės ekonomikos, atitinka Vyriausybės strateginius tikslus ir bendrus ES lygmens prioritetus. Džiugu, kad tolesnis bendradarbiavimas su ERPB bus grindžiamas sukaupta sėkminga institucijos veiklos mūsų šalyje patirtimi. Tikiu, kad šios strategijos įgyvendinimas ir ERPB resursai efektyviai papildys nacionalines ir europines priemones ir svariai prisidės prie Lietuvos ekonomikos transformavimo žalesnės, išmanesnės link, tuo pačiu sukuriant prielaidas tolesniam tvariam augimui“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Nuo savo veiklos pradžios 1992 m. ERPB investavo daugiau kaip 1,1 mlrd. eurų į 104 projektus Lietuvoje. Ankstesnės, 2016-2020 m. Strategijos Lietuvai įgyvendinimo laikotarpiu daugiausiai dėmesio skirta konkurencingumo stiprinimui, kapitalo rinkų plėtrai, investicijoms į energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių ir energijos vartojimo efektyvumui didinti.  

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (angl. The European Bank for Reconstruction and Development, toliau – ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 69 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija (EK) ir Europos investicijų bankas, savo veiklą vykdantis 37 Vidurio ir Rytų Europos bei Pietų ir Rytų Viduržemio regiono valstybėse.

ERPB veiklos tikslas – skatinti ekonomines reformas, kurios paspartina valstybių perėjimą prie atviros ir demokratiškos rinkos ekonomikos. Bankas finansuoja projektus žemės ūkio, energijos vartojimo efektyvumo, finansų įstaigų, gamybos, vietinės aplinkosaugos infrastruktūros, gamtos išteklių, energetikos, nuosavybės, turizmo, mažų ir vidutinių įmonių, telekomunikacijų, informacinių technologijų, žiniasklaidos ir transporto srityse.

Daugiau informacijos rasite ČIA ir ČIA.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location