Balandžio 19 d.

Elektroninė prekyba tarp verslo: greičiau, pigiau ir efektyviau, bet mažiau asmeninio ryšio

2019-03-29 10:20 Dalintis:

Šiuo metu didžioji dalis prekybos tarp verslo įmonių vyksta per tiesioginį kontaktą. Pavyzdžiui, kai įmonei A reikia tam tikros prekės ar paslaugos ir ji ieško įmonės B, kuri galėtų patenkinti šį jos poreikį. Įmonės tarpusavyje susisiekia, pasirašo sutartį, suformuoja užsakymą ir tokiu būdu vyksta tolesnis bendradarbiavimas.

Nors toks kontakto užmezgimas ir palaikymas leidžia suformuoti asmeninį ryšį tarp įmonių, tam tenka sugaišti nemažai laiko, o šiuolaikiniame pasaulyje laikas yra brangiausias turtas. „Dabartinės technologijos leidžia kur kas modernesnę prieigą, pavyzdžiui elektronines verslo verslui platformas, kur įmonės gali įsigyti viena kitos produkciją ar paslaugas lygiai taip pat kaip vartotojai apsiperka internetinėse parduotuvėse“, – paaiškina Lietuvos inovacijų centro asistentė Birutė Leiputė. Pasak jos, Šiaurės Europos šalyse tokia praktika įgauna vis didesnį pagreitį ir ilgainiui gali tapti pagrindiniu bendradarbiavimo tarp įmonių modeliu.  

Kartu su tarptautinio konsorciumo Future Ecom atstovais ji lankėsi Suomijoje, kur sėmėsi patirties iš geriausių elektroninės prekybos pavyzdžių. Tarp tokių buvo programėlės „Tinder“ atitikmens verslui pristatymas: įmonės turi galimybę pasirinkti jas dominančias paslaugas bei produktus tiesiog savo išmanaus telefono ekrane į vieną ar į kitą pusę slinkdamos konkrečios paslaugos ar produkto nuotrauką. Žinoma, tai negarantuoja ilgalaikio bendradarbiavim  o, kaip ir „Tinder“ negarantuoja ilgalaikių ir patikimų santykių, tačiau programėlė leidžia drastiškai sutrumpinti laiką norimai paslaugai ar prekei gauti.

„Ar tai reiškia, kad neliks jokio asmeninio bendravimo tarp įmonių? Ne. Tačiau pradinė kontakto užmezgimo stadija vyks kur kas greičiau ir leis verslui sutaupyti ne tik laiką, bet ir įvairių išteklių“, – sako B. Leiputė.  

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumo Future Ecom, kuris siekia paveikti viešojo sektoriaus institucijas ir verslo paramos organizacijas, kad šios geriau suprastų mažoms ir vidutinėms įmonėms kylančius iššūkius ir kaip modernūs technologiniai sprendimai gali prisidėti juos sprendžiant. Konsorciumas veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe, o jo veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location