Birželio 20 d.

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – 12 mln. Eur: siekiama įrengti elektromobilių įkrovimo parkus šalia pagrindinių kelių

2023-10-24 11:45 Dalintis:

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas subsidijai viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimui ir plėtrai nustatytuose ruožuose šalia TEN-T tinklui priklausančių valstybinės reikšmės kelių. Tam numatyta 12 mln. Eur. Tikimasi paskatinti įrengti įkrovimo parkus su ne mažiau kaip 120 viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų.

Viešai prieinamų elektromobilių įkrovimo stotelių su viena ar daugiau įkrovimo prieigų įsigijimas ir montavimas elektromobilių įkrovimo parkuose šalia TEN-T tinklui priklausančių Lietuvos valstybinės reikšmės kelių nustatytuose ruožuose yra reikšmingas žingsnis skatinant alternatyviųjų degalų naudojimą transporto sektoriuje, mažinantis transporto sektoriaus taršą aplinkai.

„Džiaugiamės, kad rekordinių ES lėšų pagalba įkrovimo infrastruktūra bus plačiai išvystyta ir šalia pagrindinių valstybinės reikšmės kelių. Tai ne tik iš esmės paspartins platesnį elektromobilių  naudojimą mūsų šalyje, bet ir padės užtikrinti itin ambicingų ES keliamų reikalavimų įgyvendinimą“ – teigia susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Įkrovimo infrastruktūrai keliami reikalavimai yra nustatyti atsižvelgiant į ES Alternatyviųjų degalų infrastruktūros diegimo reglamento ir nacionalinių teisės aktų sąlygas: įkrovimo parkai turi būti įrengti nustatytais atstumais, juose turi būti ne mažesnė nei nustatyta suminė elektros galia ir nemažesnis nei nustatyta itin didelės galios įkrovimo prieigų skaičius. Čia taip pat privalo būti sudaryta galimybė atsiskaityti už įkrovimo paslaugą vietoje be išankstinių sutarčių, turi būti pritaikyta naudoti spec. poreikių turintiems asmenims. Įkrovimo prieigos privalės realiu laiku teikti informaciją apie savo vietą, pasiekiamumą, užimtumą, kainą ir kt. viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų informacinei sistemai.

Šios informacinės sistemos teikiamus duomenis keliaujančių elektromobiliu patogumui jau naudoja Google Maps“, „Waze“ ir kitos kelionių planavimo platformos.  

Paraiškas gali teikti juridiniai asmenys, turintys teisę vykdyti ekonominę veiklą. Teikti paraiškas galima ne vėliau kaip iki 2026 m. vasario 27 d. Daugiau informacijos apie kvietimus: https://www.apva.lt/aktualus-kvietimai

Tai – antrasis iš suplanuotų kvietimų , skirtų viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros spartesnio vystymo paskatinimui. Pagal finansavimo sąlygas APVA paskelbė daugiau nei 30 kvietimų atskiriems TEN-T kelių ruožams, kuriuos galima pasižiūrėti žemėlapyje čia: https://bit.ly/3s8cGsC

Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location