Balandžio 26 d.

Ekspertai Vilniuje aptarė šeimos verslo perdavimą lydinčius iššūkius

2020-01-31 16:55 Dalintis:

Šeimos verslas, skirtingai nuo labiau paplitusių verslo modelių, pasižymi itin maža tolerancija nesėkmėms ir didelei rizikai. Tai viena iš daugelio priežasčių, sukeliančių iššūkius nusprendus perleisti verslą kitai kartai ar tretiesiems asmenims. Tik apie 30 proc. šeimų valdomų verslų išgyvena perdavimą antrajai kartai ir tik 10 proc. – perdavimą trečiajai kartai. Siekdami užtikrinti įmonės stabilumą ir gyvybingumą pasikeitus savininkams bei sustiprinti šeimų valdomų verslų konkurencingumą, partneriai iš 7 Europos institucijų, tarp jų ir Lietuvos inovacijų centras, susibūrė į bendrą tarptautinę iniciatyvą Success Road.

Iniciatyvai startavus, Vilniuje susitikę partneriai ir ekspertai aptarė verslo perdavimo bei paveldėjimo specifiką ir kylančius iššūkius partnerių atstovaujamuose regionuose, susipažino su Lietuvos tekstilės, drabužių ir odos pramone bei šeimos verslo tendencijomis Europos Sąjungoje. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Geresnio reglamentavimo politikos skyriaus vedėja Jelena Dilienė dalyvius supažindino su verslui palankia aplinka Lietuvoje bei egzistuojančiais reguliavimo mechanizmais. Lietuvos šeimos verslų asociacijos valdybos narys Taurimas Valys pristatė šeimos verslo kūrimo ir valdymo specifiką, atnešamas galimybes bei kylančias problemas.

Tarptautinio konsorciumo partneriai taip pat džiaugėsi galimybe iš arti susipažinti su išmanios lietuviškos tekstilės produktų gamintoja „Garlita“, įsikūrusia Kaune. Įmonė pasirinkta ne atsitiktinai – tai ne tik inovatyvių technologijų tekstilės pramonėje taikymo pavyzdys, bet ir sėkmingas šeimos verslas, valdomas dviejų kartų.

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui Success Road, siekiančiam paruošti ir valdyti gamybos verslo perdavimo modelį, apimantį tiek verslo paveldėjimą šeimos viduje, tiek pardavimą tretiesiems asmenims, daugiausiai dėmesio skiriant avalynės bei tekstilės pramonei. Konsorciumas veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location