Lapkričio 29 d.

Ekspertai pateikė penkių misijų pasiūlymus dėl žalesnės, sveikesnės ir atsparesnės Europos

2020-09-28 15:38 Dalintis:

Nepriklausomi ekspertai Europos Komisijai (EK) pristatė pasiūlymus dėl Europos Sąjungos misijų penkiose aktualiausiose visuomenės iššūkių srityse. Siūlomų misijų tikslas – iki 2030 m. rasti sprendimus, kaip nuo vėžio apsaugoti kuo daugiau gyvybių, padaryti Europą atsparią klimato kaitai, atkurti vandenų gyvybingumą ir pasiekti, kad 100 miestų būtų neutralūs poveikiu klimatui, o 75 proc. dirvožemio – sveikas.

Penki misijų pasiūlymai, kuriuos pateikė EK patariančios misijų tarybos:

  • Suvaldyti vėžį: misija įmanoma. Siekiama, kad iki 2030 m. būtų išsaugota daugiau kaip 3 milijonai gyvybių, jų gyvenimas būtų ilgesnis ir geresnis didinant supratimą apie vėžį, optimizuojant diagnostiką ir gydymą, užketant kelią vėžiui, jei tai įmanoma,  gerinant gyvenimo kokybę visiems su vėžiu susidūrusiems žmonėms ir kt. (išsamiau – Conquering Cancer: Mission Possible).
  • Klimato kaitai atspari Europa – paruošta klimato pokyčiams ir sparčiam virsmui į klimatui atsparią Europą iki 2030-ųjų. Pasirengti klimato pokyčiams, paspartinti perėjimą į sveiką ir klestinčią ateitį saugioje planetoje, rasti atsparumą klimato kaitai stiprinančius sprendimus, kurie sukeltų pokyčius visuomenėje ir kt. (išsamiau – A Climate Resilient Europe - Prepare Europe for climate disruptions and accelerate the transformation to a climate resilient and just Europe by 2030).
  • Misija „Jūros žvaigždė 2030“: atkurti mūsų vandenis. Tikslas iki 2030 m. – užpildyti žinių spragas, atstatyti jūros ir gėlo vandens ekosistemas, pasiekti nulinės taršos, dekarbonizuoti mėlynąją ekonomiką ir kt. (išsamiau – Mission Starfish 2030: Restore our Ocean and Waters).
  • 100 poveikiu klimatui neutralių miestų iki 2030 – gyventojams ir pagal juos. Tikslas – remti, padėti ir pristatyti sisteminius 100 Europos miestų pokyčius iki 2030 m. jiems tampant poveikiu klimatui neutraliais miestais ir paversti juos miestų inovacijų plėtros centrais, kuriančiais gyvenimo kokybę ir Europos tvarumą, ir kt. (išsamiau – 100 Climate-Neutral Cities by 2030 - by and for the citizens).
  • Rūpestis dirvožemiu yra rūpestis gyvybe. Tikslas – mažiausiai 75 proc. dirvožemio Europos Sąjungoje yra tinkamas maistui, žmonėms, gamtai ir klimatui. Misija apima mokslinius tyrimus ir inovacijas, švietimą ir mokymą, investavimą ir dalinimąsi gerosiomis tyrimų ir inovacijų laboratorijų patirtimis ir kt. (išsamiau - Caring for Soil is Caring for Life).

Daugiau informacijos.

Šaltinis: Lietuvos mokslo taryba

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location