Balandžio 20 d.

Ekspertai įvertino sumanios specializacijos krypčių perspektyvas

2018-07-25 16:57 Dalintis:

Ilgiau nei pusę metų dirbę mokslo ir verslo sektorių ekspertai  įvertino sumanios specializacijos krypčių įgyvendinimo būklę, poveikio  šalies ūkiui perspektyvas bei pajėgumus įgyvendinti krypčių prioritetus.  Ekspertų rekomendacijos apima 2014–2020 m. finansinės perspektyvos  įgyvendinimo vertinimą, tačiau papildomai gali padėti planuojant  2021–2027 m. perspektyvą, ypač dėl galimo esminio visos Sumanios  specializacijos programos restruktūrizavimo.

Sumanios specializacijos kryptis vertinusių ekspertų nuomone,  programos reglamentavimas yra per daug detalus, o tai riboja efektyvų  įgyvendinimo procesą ir galimą poveikį, ypač projektų atrankos procese.  Todėl ekspertai rekomenduoja programos dokumentuose formuluoti  spręstinus uždavinius, bet neįvardinti konkrečios technologijos.  Ekspertų teigimu, uždavinio sprendimo galimybių technologinė įvairovė,  inovacijų dinamika ir integralių sprendinių galimybės iš anksto  dokumentuose įvardijant technologijas varžo inovacijas ir racionalią  paraiškų konkurenciją.

Remiantis ankstesnių krypčių ir tematinių susitikimų rezultatais,  siūloma veiksmų planuose suformuluoti sumanios specializacijos  prioritetinių krypčių ir prioritetų pakeitimus, užtikrinančias  finansavimo sutelkimą į perspektyviausias kryptis, turinčias verslo ir  mokslo potencialą Lietuvoje, atliekant šiuos veiksmus:

  • stambinti prioritetus siekiant pajėgas į tas ankstesnių prioritetų  kryptis, kurių potencialas ir įdirbis pirmajame finansavimo etape yra  didžiausias;
  • atsisakyti neperspektyvių technologijų ir tikslinti ankstesnius prioritetus;
  • didinti atitiktį prioritetui fragmentuotus technologinių  specifiškumų kriterijus keičiant tematikos, aprėpties ir poveikio  visumos vertinimu.

Vis dėlto, ekspertai akcentuoja, kad pasiūlymai dėl prioritetų integracijos neturi būti savitiksliai.

Ekspertų parengtos rekomendacijos, apimančios šešias sumanios  specializacijos kryptis, pateiktos Ūkio bei Švietimo ir mokslo  ministerijai bei bus įtrauktos į tarpinį strategijos vertinimą, kuris  bus atliekamas šių metų rudenį. 

Šaltinis: MOSTA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location