Birželio 16 d.

„Eksperimentui“ skirta daugiau nei 72,7 mln. eurų investicijų: mokymai pareiškėjams lapkricčio 6 d.

2019-10-28 14:57 Dalintis:

Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų įgyvendinimui skirta daugiau nei 72,7 mln. eurų investicijų pagal ES investicijų priemonę „Eksperimentas“.

„ES investicijų priemonė „Eksperimentas“ yra galimybė sukurti naują ar ženkliai atnaujintą produktą ir taip būti kokurencingesniu lyginant su kitais rinkos dalyviais,“ – sako mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų projektų vadovė Alma Jakštienė.

„Eksperimentas“ – tai galimybė įmonėms, nespėjusioms pasinaudoti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros investicijų priemone „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ (2016-2018 m.). Priemone siekiama skatinti įmones kurti inovatyvius produktus ar paslaugas, įgyvendinti mokslinius tyrimus ir vykdyti eksperimentinės plėtros veiklas, įsigyjant reikalingą įrangą, sukuriant infrastruktūrą bei vystant veiklas, susijusias su procesų ir organizacinių inovacijų diegimu.

„Eksperimentas“ yra vienas iš didžiausių ES investicijų instrumentų Lietuvoje, skatinantis mokslo, technologijų ir inovacijų plėtrą, bendradarbiaujant mokslui ir verslui,“ – teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys ir pabrėžia, kad tikimasi sulaukti didelio susidomėjimo ES investicijų priemone „Eksperimentas“.

Pagrindinis priemonių „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ (2016-2018 m.) ir „Eksperimentas“ (2019-2020 m.) skirtumas – stipresnė orientacija į regionus. Paskelbti du kvietimai teikti paraiškas pagal priemonę „Eksperimentas“ – bendrasis, skirtas visos Lietuvos įmonėms, ir regioninis. Regioniniu kvietimu siekiama paskatinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų įsitvirtinimą mažesniuose Lietuvos miestuose ir rajonuose, didinti regioninių įmonių inovatyvumą ir konkurencingumą.

„Eksperimentas“ taip pat skatina mokslo ir verslo partnerystę. Lietuvos įmonės ir viešosios įstaigos, vykdančios mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, kviečiamos įgyvendinti projektus kartu su privačiais juridiniais asmenimis bei mokslo ir studijų institucijomis – įgyvendinant projektus su partneriais finansavimo intensyvumas gali būti padidintas net 15 proc.

Paraiškoms pateikti skirtas daugiau nei keturių mėnesių laikotarpis – galutinis paraiškų pateikimo terminas numatomas 2020 m. vasario 17 d. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) ragina šį laikotarpį išnaudoti tikslingai ir kviečia lapkričio 6 d. susitikti mokymuose-konsultacijose priemonės „Eksperimentas“ pareiškėjams.

Mokymų metu bus pristatoma investicijų priemonė „Eksperimentas“, aptariama, kaip tinkamai parengti paraiškas investicijoms gauti, pristatomi skirtumai tarp bendrojo ir regioninio projektų finansavimo sąlygų aprašo bei apžvelgiamos pagrindinės sąlygos, projektų atrankos kriterijai, tinkamos finansuoti išlaidos ir būtini dokumentai.

Seminaras bus tiesiogiai transliuojamas internetu. Registracija į renginį čia.

Priemonės „Eksperimentas“ dokumentus ir kitą aktualią informaciją galite peržiūrėti čia.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location