Birželio 22 d.

EIMIN siūlo gerinti sąlygas stambiems investiciniams projektams

2023-10-05 14:42 Dalintis:

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui nustatyti naujus stambių projektų kriterijus ir pagal juos taikyti pelno mokesčio lengvatą ir kitas specialiąsias investavimo ir verslo sąlygas.

„Nauji stambių projektų kriterijai užtikrintų, kad stambiais būtų pripažinti ir tie projektai, kuriems reikia daug investicijų, tačiau dėl išskirtinio pobūdžio jie sukuria mažiau naujų darbo vietų. Įgyvendinant tokius projektus, taip pat turės būti užtikrinta, kad sukuriamose naujose darbo vietose būtų mokamas didesnis darbo užmokestis. Šis pakeitimas leis pritraukti daugiau investuotojų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Projektu taip pat siūloma įtvirtinti galimybę skatinti ir tokius stambius projektus, kurie kuria mažiau darbo vietų, bet jos yra skirtos tik aukštos kvalifikacijos specialistams. Tad siūloma nustatyti kriterijus, kad stambi įmonė sukurtų nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje, – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų.

„Pakeitimai pagerins ne tik turimų stambių projektų investavimo ir verslo sąlygas, tačiau kartu užtikrins tinkamas Lietuvos pozicijas konkuruojant su kitomis ES valstybėmis dėl investicijų pritraukimo. Skaičiuojame, kad, visiškai įgyvendinus projektus, vienas tokius kriterijus atitinkantis projektas per metus leis surinkti daugiau biudžeto pajamų ir gyventojų pajamų mokesčio“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau yra sudariusi sutartis dėl 11 stambių projektų. Bendra jiems numatomų investicijų suma siekia 688,9 mln. eurų. Įgyvendinus šiuos projektus, bus sukurta net 3530 naujų darbo vietų. Taip pat ministerija šiuo metu derina sutartį su dar vienu nauju investuotoju, kurio planuojamos investicijos sudaro net 412 mln. eurų. Įgyvendinus šį projektą, būtų sukurta ne mažiau kaip 220 naujų darbo vietų.

Šie pakeitimai, kuriuos numatoma įtraukti į Investicijų ir Pelno mokesčio įstatymus, bus teikiami svarstyti Seimui.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location