Liepos 23 d.

EIMIN: Seimui pateiktos verslą internete ginančios įstatymo pataisos

2024-06-12 08:45 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva interneto verslai jau netrukus galės paprasčiau apginti savo teises prieš nesąžiningai besielgiančias interneto tarpininkavimo platformas ir paieškos sistemų teikėjus.

Jiems užteks kreiptis tik į Konkurencijos tarybą ir informuoti apie nesąžiningą interneto tarpininkavimo platformų ir paieškos sistemų elgesį, kai be įspėjimo atjungiama nuo platformos, neskaidriai taikomos preferencinės sąlygos ar neinformuojama apie galimą pašalinimą iš platformos. Tokios pataisos pateiktos svarstyti Seimui.

„Didiname skaidrumo reikalavimus, keliamus internetinio tarpininkavimo platformoms ir interneto paieškos sistemoms, kai jos siūlo savo paslaugas įmonėms. Tai padės veiksmingiau kovoti su nesąžininga praktika, kurią tarpininkavimo platformos taiko mažesniems verslams. Taip užtikrinsime dar veiksmingesnes įmonių teisių gynimo priemones“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Įstatymo projektas parengtas, įgyvendinant ES reglamentą dėl verslo klientams teikiamų internetinių tarpininkavimo paslaugų sąžiningumo ir skaidrumo didinimo. Numatoma nustatyti, kad Konkurencijos taryba prižiūrės, ar internetinio tarpininkavimo platformos laikosi ES reglamente nustatytų reikalavimų, ir turės teisę paskirti baudą už šio ES reglamento pažeidimus.

„Smulkiesiems verslams bus paprasčiau apginti pažeistas savo teises prieš nesąžiningai besielgiančias interneto platformas. Tai skatins mažas ir vidutines įmones aktyviau vykdyti veiklą, išnaudojant visas internetinių platformų teikiamas galimybes. Konkurencijos tarybą paskyrus priežiūros institucija, sumažės krūvis teismams, be to, smulkesnio verslo atstovams, ginantiems savo interesus, bus paprasčiau, pigiau ir lengviau kreiptis į priežiūros instituciją nei tiesiai į teismą“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Konkurencijos taryba nagrinės skundus dėl pažeidimų ir taikys sankcijas, bendradarbiaus su kitų ES valstybių narių priežiūros institucijomis, teiks joms pagalbą, atliekant tarpvalstybinio pobūdžio tyrimus, ir keisis informacija.

Konkurencijos tarybos atlikta elektroninių prekyviečių stebėsena parodė, kad Lietuvoje veikia arba paslaugas verslo klientams teikia bent kelios dešimtys internetinio tarpininkavimo platformų paslaugų ir interneto paieškos sistemų paslaugų teikėjų.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location