Balandžio 09 d.

EEN padėjo išsklaidyti abejones: Kinijos rinkoje lietuviai surado gamybos partnerius

2020-01-06 07:55 Dalintis:

Tarp Kinijos ir Lietuvos įmonių pasirašyta sėkminga bendradarbiavimo sutartis. Lietuvos įmonė – UAB „Klaipėdos technika“ kreipėsi į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus ieškodama lazerines pjaustymo mašinas gaminančios įmonės, o šiandien brangi įranga jau diegiama Lietuvos įmonėse.

UAB „Klaipėdos technika“ – daugiau kaip 26 metus metalo pramonėje dirbanti įmonė. Pagrindinė jos veikla yra metalo pjaustymo ir suvirinimo mašinų prekyba, techninė priežiūra ir remontas. Ši įmonė buvo pirmoji ir vienintelė įmonė Vakarų Lietuvos regione, siūlanti suvirinimo medžiagas ir įrangą. Bėgant metams įmonės veikla plėtėsi ir šiuo metu šis verslas turi daugiau nei 30 užsienio partnerių iš visos Europos.

Lietuvos įmonė surado potencialų partnerį Kinijoje ir išvyko į susitikimus ir technikos apžiūrą. Tačiau prieš pasirašant sutartį iškilo klausimų dėl Kinijoje veikiančios įmonės patikimumo. Be to, trūko papildomos informacijos apie tarpininkavimo paslaugas Kinijoje.

Siekdami padėti UAB „Klaipėdos technika“  įsitikinti ar Kinijos įmonė patikima, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai susisiekė su kolegomis iš Enterprise Europe Network Rytų Kinijos centro ir Šanchajaus technologijų inovacijų centro. Remiantis gauta informacija, buvo patikrintas įmonės teisinis statusas ir patikimumas. Europos įmonių tinklo pagalba (angl. Enterprise Europe Network) UAB „Klaipėdos technika“ buvo suteikta informacija ir apie tarpininkavimo paslaugas teikiančias įmones bei bendradarbiavimą su jomis.

Anot įmonės vykdančiosios direktorės Daivos Gaučienės, iš tinklo gauta informacija padėjo išsklaidyti abejones ir po ilgų derybų bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta. 2019 m. spalio mėnesį Kinijoje pagamintas lazerinio pjaustymo įrengimas pasiekė Klaipėdą, o Kinijos įmonės atstovas atvyko į Lietuvą pristatyti ir apmokyti dirbti su nauja įranga.

Lietuvos įmonei, išplėtusiai savo partnerių tinklą net į tolimąją Kiniją, šis susitarimas padėjo sustiprinti konkurencines pozicijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Brangios įrangos įsigijimas ne tik didelis šuolis ir perspektyva pačiai kompanijai, tačiau ir puikios naujienos Lietuvos lazerių rinkai.

Šaltinis: EEN Lietuva.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location