Rugpjūčio 11 d.

DIGICLUSTERS – nauja Europos klasterių partnerystė maisto produktų bei pakuočių sektoriams skaitmeninti

2019-04-18 07:50 Dalintis:

Kaip ir bet kuris kitas gamybos sektorius, maisto ir pakuočių pramonė, norėdama išlikti konkurencinga tarptautinėse bei nacionalinėse rinkose, turi naudotis kasdien atsirandančiomis naujomis technologinėmis galimybėmis. Kaip tą padaryti? Lietuvoje sukurtos net kelios finansinių investicijų priemonės, leidžiančios verslui investuoti į skaitmenines technologijas, inovacijas, mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą. Negana to, į klasterius susibūrusios įmonės gali naudotis dar ir papildomomis investicijomis, skatinančiomis bendrų vertės grandinių kūrimą ir plėtrą.

Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA) ir Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LITMEA) prisijungė prie naujos tarptautinės Europos klasterių partnerystės DIGICLUSTERS, kuri siekia paskatinti maisto produktų bei pakuočių sektorių skaitmeninimą per įvairias sumanios specializacijos kryptis. Siekdamas pristatyti naująją partnerystę ir iniciatyvą Lietuvos įmonėms, LIC balandžio 2 d. Kaune suorganizavo pirmąjį pažintinį renginį maisto pramonės ir spausdinimo pramonės klasterių nariams „Skaitmenizavimas maisto pramonės ir pakuočių sektoriuose“. Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti ne tik apie pačią partnerystę, jos siekius ir atveriamas galimybes, bet ir apie įvairias finansavimo paramos priemones, leidžiančias bandyti skirtingas technologijas su tam tikra patiriamų išlaidų kompensacija. Verslininkai taip pat turėjo proga sužinoti apie naujausias technologines tendencijas maisto ir pakuočių sektoriuose, išgirsti siektinų pavyzdžių ir sėkmės istorijų.

Įgyvendinant partnerystės DIGICLUSTERS iniciatyvas, ateityje planuojama organizuoti įmonių dirbtuves, kuriose būtų išgeneruojamos idėjos maisto produktų bei pakuočių sektoriams skaitmeninti.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location