Birželio 20 d.

Dėl sutrikusio žaliavų tiekimo iš Kinijos INVEGA suteikė paskolą įmonei „SoliTek cells"

2022-09-23 11:30 Dalintis:

Nacionalinė plėtros agentūra „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikė 3 mln. Eur vertės paskolą elektroninių komponentų gamybos įmonei „SoliTek cells" pagal skatinamąją finansinę priemonę „Tiesioginės paskolos nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams“.

Pasak įmonės vadovo Juliaus Sakalausko, dar pirmosios COVID-19 pandemijos bangos metu žymiai pablogėjo draudimo sąlygos, kurios nepagerėjo ir iki šios dienos, o dėl pailgėjusios tiekimo trukmės ir panaikintų prekinių kreditų, apyvartinių lėšų poreikis išaugo net penkis kartus.

„Pramonės įmonėms, perkančioms žaliavas, sumažėjo prekinių kreditų sumos ir už žaliavas tenka apmokėti avansu prieš išsiuntimą. Dėl visų šių veiksnių susiduriame su dideliu apyvartinio kapitalo trūkumu. Pasekmes jaučiame ne tik mes, bet ir kitos Lietuvos pramonės įmonės“, – teigia J.Sakalauskas.

Įmonės vadovas dalijasi, kad tam tikras apyvartinio kapitalo trūkumas prasidėjo ir dėl augančių globalių geopolitinių įtampų ir, kaip daugelis Lietuvos įmonių, pastaruoju metu susiduria su tais pačiais iššūkiais – brangstančiomis žaliavomis, trūkinėjančiomis tiekimo grandinėmis, logistikos trukdžiais.

„Kad galėtume ir toliau sėkmingai vykdyti veiklą, nuolatos siekiame užtikrinti žaliavų rezervus, todėl sužinoję apie INVEGOS tiesioginę paskolą nusprendėme ja pasinaudoti. Gauta paskola padės išvengti žaliavų tiekimo problemų bei užtikrins nenutrūkstamą gamybos procesą ir prisiimtų užsakymų vykdymą“, – sako J.Sakalauskas.

INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovės Svajos Stralkuvienės teigimu, tiesioginės paskolos yra skirtos sumažinti neigiamus padarinius dėl Kinijos veiksmų bei skatinti verslą ieškoti naujų rinkų bei partnerių.

„Įmonei „SoliTek cells“ suteikta paskola leis ir toliau sėkmingai tęsti veiklą. Teikdami šias lengvatines paskolas norime paskatinti verslą ieškoti verslo plėtros galimybių ne Kinijoje, bet kitose pasaulio šalyse. Verslas, ieškodamas naujų rinklų ir plėsdamas partnerių sąrašą, taps atsparesnis krizinėms situacijoms ateityje. Tuo labiau, kad stebint esamą ir nuolat kintančią geopolitinę situaciją, turime būti pasirengę įvairiausiems ateitiems scenarijams“, – apie priemonės paskirtį pasakoja S. Stralkuvienė.

Trumpai apie „SoliTek“

2009 m. įkurta „SoliTek cells“ priklauso kompanijų grupei „BOD Group“ ir šiandien yra pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei viena didžiausių saulės modulių, taip pat žinomų, kaip saulės baterijos, gamintoja Šiaurės Europoje.

„Valdome visą saulės jėgainės įrengimo procesą – nuo saulės elementų tyrimų ir technologijų vystymo, saulės baterijų gamybos iki saulės jėgainių projektavimo ir įrengimo. O kad pasiektume aukščiausius kokybės rezultatus, bendradarbiaujame su didžiausiais Europos saulės technologijų tyrimų centrais”, – apie įmonės veiklą pasakoja SoliTek vadovas.

Įmonė didžiąją dalį saulės baterijų eksportuoja bei nuolatos ieško į pastatą integruotų saulės jėgainių veikimo sprendimo būdų, kuriuos galėtų pasiūlyti savo klientams.

Šaltinis: INVEGA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location