Balandžio 21 d.

Dėl COVID-19 paprastinamas ES fondų administravimas

2020-03-27 08:20 Dalintis:

Europos Sąjungos fondų administravimo sistema, įgyvendindama Vyriausybės priimtą Ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą (ESP), reaguodama į situaciją šalyje ir siekdama lankstumo, spartina investicijų pagal 2014-2020 m. ES investicijų veiksmų programą tempą.

Finansų ministras patvirtino Laikinąją tvarką, skirtą Europos Sąjungos investicijų projektų administravimo supaprastinimams. Laikinoji tvarka galios tol, kol šalyje bus paskelbta ekstremali situacija. 

“ES projektų vykdytojus ir visus ES investicijų sistemos administratorius, skatiname susitelkti, mąstyti paprastai ir veikti drąsiai. Norime, kad kiekvienam asmeniškai ir visiems kartu rūpėtu ši nelengva situacija, ir kad visi kartu prisidėtume prie kuriamo dvigubo greičio, taikomo dvigubo atidumo, dvigubo supratingumo, dvigubo lankstumo ir dvigubo džiaugsmo viską įveikus kartu, - sako Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorė Rūta Dapkutė.

Tarp pagrindinių pakeitimų yra maksimalaus avanso didinimas iki 50 proc. (buvo 30 proc.), tai ypač aktualu projektų vykdytojams, kuriems stinga apyvartinių lėšų. Spartinant mokėjimus sudaryta galimybė dažniau teikti mokėjimo prašymus ir dvigubai sutrumpinti mokėjimo terminus. Atsisakoma ir reikalavimo rengti arba tikslinti investicinį projektą, kai įsigyjama medicininė įranga ar kitos sveikatos sektoriui reikalingos priemonės.  Su visais pakeitimais galima susipažinti www.esinvesticijos.lt tinklalapyje spaudžiant čia.

Finansų ministerija ir įgyvendinančiosios institucijos, siekdamos kuo lankstesnio ir sklandesnio ES fondų lėšomis įgyvendinamų projektų administravimo, projektų vykdytojus ragina: greičiau atsiskaityti su tiekėjais už pristatytas prekes, suteiktas paslaugas ir atliktus darbus. Kol šalyje paskelbtas karantino režimas ir panašūs apribojimai, projekto veiklos ir patikros gali būti vykdomos nuotoliniu būdu, kai tokiu būdu projekto veiklų vykdyti neįmanoma ir jos turi būti atidėtos;

Taip pat yra sukurtas bendras sistemos el. paštas ESfondaiCOVID-19@cpva.lt, skirtas klausimams, susijusiems su ES investicijų administravimu, projektų įgyvendinimu (išlaidų tinkamumu), naujų priemonių planavimu.


Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location