Vasario 01 d.

Darbas sau – neįkainojamas patirtis asmenybei atnešantis iššūkis

2018-08-20 10:20 Dalintis:

Rūta Juozapaitytė yra UAB „Problemų centras“ vadovė – ji su  šypsena pasakoja, kad problemų turi ne daugiau nei kiekvienas mūsų,  tačiau pagaliau turi mylimą darbą. Vilniečius Rūta jau kurį laiką  kviečia apsilankyti didžiausioje sostinės boulderingo salėje „Rock On“ ir pasakoja, kad imtis tokios veiklos paskatino rinkos tyrimas.

Kokia yra įmonės UAB „Problemų centras“ susikūrimo istorija? Kokios aplinkybės paskatino imtis šios veiklos?

Seniai svajojau pradėti savo verslą, galvojau apie įvairias sritis,  kurių galėčiau imtis, kol labai natūraliai kilo idėja atidaryti  laipiojimo uolomis salę Vilniuje.

Prieš kelis metus, dirbdama prie kitų projektų, dažnai vykdavau į  komandiruotes Didžiojoje Britanijoje ir pastebėjau, kad laipiojimas  uolomis tokiose salėse, kokią šiandien esame įkūrę, yra labai  populiarus. Laipioja ne tik aktyvaus gyvenimo būdo fanatikai, bet ir  norintys palaikyti gerą fizinę formą ar gerai praleisti laisvalaikį  žmonės, šeimos su mažais vaikais.

Ieškodama panašių užsiėmimų Vilniuje, pastebėjau, kad tokios veiklos  pasiūla yra labai maža – tuo metu sostinėje veikė tik viena laipiojimo  salė.

Manau, kad verslas turi tenkinti tam tikrą konkretų kliento poreikį,  todėl, šiuo atveju, veiklos sritį padiktavo pati rinka. Atlikus tyrimus  ir parengus verslo planą neliko abejonių, kad tai veikla, kuri ne tik  bus įdomi vilniečiams, bet ir turės pasisekimą.

Džiaugiuosi, kad mano prognozės pasitvirtino – vos įsikūrę sulaukėme  daug lankytojų dėmesio. Manau, tai tik patvirtina teiginį, kad kuriant  savo verslą svarbiausia tinkamai išanalizuoti rinkos situaciją ir  įsiklausyti į klientų poreikius.

Kuo ypatinga jūsų įkurta laipiojimo salė?

Mūsų salė „Rock On“ kviečia susipažinti su boulderingu – laipiojimu uolomis. Čia vyksta treniruotės su profesionaliais  treneriais, švenčiami vaikų (ir ne tik) gimtadieniai, vyksta įvairių  įmonių komandos formavimo užsiėmimai, laisvalaikį praleisti užsuka  aktyvaus laisvalaikio mėgėjai ir įvairesnių fizinių veiklų pasiilgę  žmonės.

Šiuo metu esame didžiausia boulderingo salė Vilniuje, turime  įkūrę įvairiausių sudėtingumų laipiojimo trasas, skirtas pradedantiems  ir pažengusiems laipiotojams. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas  ieškantiems įdomesnių, nepabodusių treniruočių mieste, besiruošiantiems  žygiams ar pan. Pastebiu, kad žmonės vis daugiau dėmesio skiria aktyviam  gyvenimo būdui ir vis dažniau ieško naujų patirčių ir nuotykių, todėl  paslaugos, kurias siūlome, sulaukia susidomėjimo, o mes dažnai esame  palydimi geriausiais atsiliepimais bei teigiamomis klientų emocijomis po  treniruočių.

Koks yra tipinis jūsų klientas? Kam aktualiausios jūsų paslaugos?

Mūsų klientai – patys įvairiausi, bet pirmiausia jie yra aktyvūs  žmonės. Laipioti gali kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio  pasiruošimo, todėl sulaukiame tiek sportininkų, tiek jaunų šeimų, tiek  vyresnių žmonių. Labai tikiuosi, kad laipiojimas ir aktyvus gyvenimo  būdas mūsų šalyje populiarės dar sparčiau. Tai vienas iš mūsų veiklos  tikslų – laipiojimo sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo populiarinimas.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdama savo verslą? 

Didžiausias iššūkis turbūt buvo patirties versle trūkumas – kartais  pagalvoju, jei reiktų pakartoti, viską pavyktų padaryti dukart greičiau  ir geriau. Tačiau dabar smagu pažvelgti atgal ir suprasti, kad per  trumpą laiką nuveikėme labai daug ir patobulėjome.

Pradedant verslą, žinoma, reikėjo nemažų finansinių investicijų – čia  labai pasitarnavo kredito unijos suteikta lengvatinė paskola iš „Verslumo skatinimo 2014-2020 fondo, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis“. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) šiai paskolai suteikė garantiją, taip pat pasiūlė pasinaudoti darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“.  Ateityje planuoju kreiptis ir dėl verslo konsultacijų kompensavimo – tai padėtų patobulinti tam tikras veiklos sritis.

Nuosavas verslas suteikia daugiau laisvės ar suvaržymų: kaip jaučiatės būdama savo pačios veiklos šeimininke?

Nuosavas verslas – neįkainojamų patirčių ir galimybių asmenybei  atveriantis kelias. Visiškai laisvai rinktis savo veiklos kryptį,  matyti, kaip tavo idėjos materializuojasi, o pastangos augina vaisius –  nuostabus jausmas.

Kita vertus, verslo įkūrėjui tenka prisiimti visišką atsakomybę už  įmonės rezultatus, kasdien susidurti su galybe iššūkių, žaibiškai juos  spręsti, priimti teisingus strateginius sprendimus. Laimei, manęs jokios  kliūtys kol kas nestabdo, o patiriami iššūkiai dar labiau motyvuoja ir  skatina nuolat tobulėti.

Reikia suprasti, kad dirbant sau tave riboja tik tavo paties  nepasitikėjimas savimi ar fantazijos stygius – yra begalės sričių,  kuriose galima kurti, ieškoti inovatyvių sprendimų, kaip klientams  sukurti dar geresnę prekę ar paslaugą.

Ar turite plėtros planų? Kokie jie?

Esame labai jauni ir veržlūs, todėl naujų idėjų kyla kasdien. Šiuo  metu kuriame tinklaraštį su klubo narių istorijomis, planuojame  reguliarius susibūrimus, kurių metu dalinsimės patirtimis ir išgyventais  nuotykiais. Taip pat planuojame organizuoti laipiojimo ir kitų aktyvių  veiklų – dviračių, trail run, bėgimo ir kt. – renginius.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location