Vasario 28 d.

Bendradarbiaudamas su mokslu verslas kuria optimizavimo įrankį transporto sektoriui naudodamas dirbtinį intelektą

2019-07-05 16:45 Dalintis:

Remiantis susisiekimo ministerijos duomenimis, 2017 m. šalies transporto paslaugų eksportas per metus išaugo 26,8 proc., transporto paslaugų pajamos – 19 proc., o sektoriuje sukuriama bendroji pridėtinė vertė (BPV) padidėjo apie 12 proc. Transporto paslaugų sektoriuje veikiančių įmonių 2017 m, lyginant su 2016 metais, padaugėjo 7,5 proc., o jų darbuotojų – 10,6 procento. Siekdama savo kuriamais technologiniais sprendimais sėkmingai įsilieti į sparčiai augančią transporto rinką ir tokiu būdu padidinti savo konkurencinį pranašumą, UAB „Terra IT“ ieško būdų, kaip optimizuoti aukštos pridėtinės vertės produktų transporto sektoriaus paslaugas, panaudojant dirbtinį intelektą (DI).

Įmonė, bendradarbiaudama su mokslo institucijomis, įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą, kurio tikslas – mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros pagrindu sukurti intelektinę sistemą transporto sektoriaus paslaugoms optimizuoti, apimančią multimodalinio transportavimo išlaidų įvertinimo, paremto istoriniais bei realaus laiko duomenimis, transporto paslaugų teikėjų reitingavimo, pritaikius dirbtinį intelektą, dinaminio automobilių nuomos kainų nustatymo, paremto istoriniais ir viešai prieinamais duomenis bei taikant dirbtinį intelektą, ir komunikacijos proceso optimizavimo, gauto automatiškai struktūrizuojant tekstinius duomenis, sprendinius.

Projekto „Aukštos pridėtinės vertės produktų transporto sektoriaus paslaugų optimizavimui kūrimas, panaudojant dirbtinį intelektą (DI)“ vertė 605 tūkst. eurų, trukmė – 24 mėn.

Įgyvendinant projektą bus sukurti 5 atskiri produktai, kurie įgalins krovinių pervežimo ir automobilių nuomos paslaugų įmones iš esmės sumažinti arba eliminuoti darbuotojų darbo sąnaudas, pasitaikančių klaidų tikimybę, padidins reakcijos greitį į užsakymus, o tai yra ypač aktualu transporto paslaugų sektoriui, siekiant efektyvesnio ir kokybiškesnio paslaugų teikimo. Sukurti konkurencingi, didelę pridėtinę vertę turintys produktai tiesiogiai prisidės tiek prie įmonės, tiek prie Lietuvos ūkio, įskaitant ir Baltijos jūros regioną, tarptautinio konkurencingumo didėjimo.

UAB „Terra IT“ yra ilgametė Lietuvos inovacijų centro klientė, kuris teikia įmonėms nemokamas konsultacijas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) naudos bei poveikio įmonės konkurencingumui. Įgyvendindama projektą, įmonė investavo į MTEP veiklą, užtikrinančią jos gebėjimų ir inovacinio potencialo stiprinimą. Tokios investicijos prisideda prie įmonės ir Lietuvos ūkio tarptautinio konkurencingumo didėjimo bei leidžia sumažinti ekonomikos inovatyvumo skirtumus tarp Lietuvos ir dar labiau išsivysčiusių pasaulio šalių.

Šaltinis: UAB „Terra IT“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location