Gegužės 21 d.

Baltijos jūros regionas ieško sprendimų kuriant išmaniuosius miestus

2018-10-04 16:55 Dalintis:

Daugiau nei 100 ekspertų iš Baltijos  jūros regiono didžiųjų miestų, regioninės plėtros organizacijų,  akademinės bendruomenės, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų  atstovų susirinko į Taline vykstančią inovacijų stovyklą. Stovyklos metu  buvo ieškoma atsakymų į itin aktualius klausimus, kurie susiję su  urbanizacija ir gyventojų senėjimu.

Europa vis labiau urbanizuojasi, o jos  gyventojai ženkliai sensta. Tai reiškia, kad Europos šalys, regionai ir  miestai, norėdami išlikti konkurencingi pasaulio mastu, vis labiau  konkuruoja tarpusavyje dėl pasaulio talentų. Europos miestai taip pat  gana dažnai susiduria su mažumų ir žemesnės socialinės ir ekonominės  padėties žmonių atskirtimi, jų koncentracija apleistuose rajonuose, kur  bendra gyvenimo aplinka dažnai ne tik nuniokota, bet ir pavojinga.

Ekspertai diskutavo, kaip miestai gali  tapti išmanesniais, kaip  į pagalbą galima pasitelkti dirbtinio  intelekto technologijas. Buvo paliesta talentų problema: kokios pasaulio  vietos labiausiai traukia talentus ir kaip tapti tokia vieta. Buvo  aptariama, kaip pagerinti viešąsias erdves ir sumažinti miestuose  ryškėjančią atskirtį. Ne mažiau svarbus kausimas buvo piliečių  įsitraukimas ir dalyvavimas, kaip skatinti juos tapti aktyviais bei  prisidėti prie sveikos aplinkos ir gyvenimo kokybės kūrimo.

Inovacijų stovykloje priimtos  rekomendacijos, geroji patirtis ir įvairūs siūlymai, kaip galima būtų  efektyviai spręsti kylančius iššūkius bus perduoti kiekvienai šaliai,  kuri pagal poreikį galės pritaikyti juos savo miestų plėtrai.

Tai jau trečioji inovacijų stovykla,  organizuojama pagal Baltijos jūros regiono „Interreg Europe“  programos  vykdomą projektą  „Smart up BSR“ .

Projektu siekiama padėti Baltijos jūros  regiono šalims kuo efektyviau įgyvendinti regioninę mokslinių tyrimų ir  inovacijų politiką, dalintis ES sumaniosios specializacijos ekspertų  gerąja praktika ir bendrai kurti sumanios specializacijos strategijos  įgyvendinimo koncepcijas.  

Baltijos regiono šalių specialistai iš 8  šalių šiame projekte dirba sveiko senėjimo, išmaniųjų miestų kūrimo,  klimato kaitos bei žiedinės ekonomikos srityse.

Šio projekto įgyvendinimą Lietuvoje  koordinuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su  Klaipėdos mokslo ir technologijų parku. 

Daugiau apie Inovacijų stovyklą Taline.

Plačiau apie Inovacijų stovyklų rezultatus ir „Smart up BSR“ projektą.

Šaltinis: MITA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location