Kovo 28 d.

Atsinaujinančios energetikos plėtrai užtikrinti – aiškus aukcionų trejų metų grafikas

2019-09-10 07:55 Dalintis:

Energetikos ministerija Vyriausybei pateikė tvirtinti atsinaujinančios energetikos aukcionų tvarkaraštį 2020-2022 m. Šie aukcionai užtikrins tolimesnę atsinaujinančios energetikos plėtrą Lietuvoje.

Pirmąjį aukcioną atsinaujinančios energetikos plėtrai Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba paskelbė lygiai prieš savaitę – rugsėjo 2 d. Vyriausybei pateiktame Elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) skatinimo kvotų paskirstymo tvarkaraštyje numatyta, kad 2020-2022 metai bus organizuojami trys aukcionai – po vieną per metus. Kiekvieno aukciono metu numatyta paskirstyti po 0,7 teravatvalandės (TWh) elektros energijos.

„Lietuva išsikėlė ambicingus atsinaujinančios energetikos plėtros tikslus ir aiškų planą, kaip tuos tikslus pasiekti. Mūsų siekis, kad investuojantiems į žaliąją energetiką Lietuvoje būtų kuo daugiau aiškumo ir skaidrumo, o dalyvių skaičius aukcionuose ir konkurencija – kuo didesnė. Patvirtintas aukcionų grafikas leis investuotojams įvertinti savo galimybes ir tinkamai pasiruošti visiems aukcionams“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Siekiant suteikti daugiau aiškumo potencialiems investuotojams, Vyriausybei siūloma įtvirtinti, kad elektros energijos perdavimo sistemos operatorius, bendradarbiaudamas su skirstomųjų tinklų operatoriumi, parengs ir savo interneto tinklalapyje skelbs bei nuolat atnaujins informaciją apie rezervuotą ir esamą laisvą elektros tinklų galią, kurią galima panaudoti AEI elektrinėms prijungti, taip pat elektros tinklų rekonstrukcijos ir plėtros planus.

Paskirsčius visą numatytą elektros energijos kiekį, 2025 m. Lietuva pasiektų Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytą tikslą – ne mažiau kaip 38 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos bus pagaminama iš AEI.

Planuojama, kad 2025 m. AEI naudojančios elektrinės pagamins iki 5 TWh elektros energijos ir tai leis 30 proc. sumažinti elektros energijos importo poreikį.

Remiantis geriausia europine praktika, Lietuva pirmą kartą rengia technologiškai neutralius aukcionus, kuriuose gali dalyvauti visos AEI technologijos, pavyzdžiui, saulė, vėjas, biomasė, biodujos ir kitos.

Europos Komisijos duomenimis, pagal 2030 m. numatytus atsinaujinančios energetikos tikslus Lietuva kartu su Danija, Estija, Ispanija ir Portugalija yra tarp penkių ambicingiausių ES šalių.

Šaltinis: Energetikos ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location