Gegužės 19 d.

Ateities Panevėžys – „Pramonės 4.0“ regioninis lyderis?

2019-09-27 09:30 Dalintis:

Visapusiškai besikeičiantis Panevėžys šiandien renkasi skaitmeninimo ir robotizacijos kryptį. Aukštaitijos sostinė išsikėlė itin ambicingą tikslą – tapti vienu stipriausių Šiaurės rytų Europos regiono robotikos centrų. Šiam tikslui pasiekti miestui reikalingi veiksmai, leidžiantys išnaudoti esamą potencialą ir gilias pramonės tradicijas.

Prieš daugiau nei dešimtmetį, užsidarius bene stambiausiai Panevėžyje veikusiai įmonei „Ekranas“, visas regionas patyrė didžiulį ekonominį sukrėtimą. Daug žmonių neteko darbo, išaugo emigracija, nebeliko stiprių mokymo centrų. Dėl šios priežasties šiandien regionui būtinos priemonės, leisiančios išnaudoti esamą kapitalą, darbuotojų kompetencijas bei infrastruktūrą. Tikimasi, kad sėkmingas potencialo išnaudojimas atvers galimybes miestui tapti net regioniniu ekonomikos lyderiu.

Siekdama atsikratyti miestą slėgusio sąstingio bei skatinti proveržį, Panevėžio savivaldybė pasirinko „Pramonės 4.0“ kryptį. Mieste įsikūrusios įmonės yra skatinamos ne tik diegti, bet ir kurti moderniausius robotikos ir skaitmeninimo sprendimus. Savivaldybės institucijos skiria daug išteklių ir pastangų naujai miestą kuriančiai kartai auginti. Stiprinamas Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, ateinančiais metais numatoma atidaryti Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą vienoje iš Panevėžio mokyklų, šį rugsėjį „Minties“ gimnazijos patalpose duris atvėrė robotikos varžybų centras jaunimui „RoboLabas“.

Pasaulyje sparčiai plintant gamybos modernizavimo, diegiant ne tik automatizavimo sistemas bei robotus, bet ir pažangiausias skaitmenines technologijas, tendencijai, „Pramonės 4.0“  kryptis gali tapti Panevėžio raktu į sėkmę.

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui LARS, siekiančiam stiprinti sumanios specializacijos praktikų mainus, strategijų kūrimą ir įgyvendinimą projekto partnerių atstovaujamuose regionuose. Konsorciumas veikia pagal Interreg Baltic Sea Region programą, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location