Vasario 27 d.

A. Armonaitė su Vokietijos, Latvijos ir Estijos ministrais susitarė bendradarbiauti inovacijų ir skaitmeninės transformacijos srityje

2023-11-27 08:10 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vizito Vokietijoje metu dalyvavo pirmame Inovacijų klubo susitikime ir kartu su Vokietijos, Latvijos ir Estijos ministrais pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo skaitmenizacijos ir inovacijų srityje.

Inovacijų klubas, kuriam priklauso Vokietija ir Baltijos šalys, yra įsteigtas Vokietijos skaitmenizacijos ir transporto ministro Volkerio Wissingo iniciatyva. Šio klubo tikslas – dalytis žiniomis ir gerąja skaitmeninimo srities patirtimi tarp šalių bei bendradarbiauti rengiant pasiūlymus dėl ES skaitmeninės darbotvarkės.

„Skaitmeninė ir dirbtinio intelekto revoliucija prasidėjo. Ją galėčiau palyginti su upe, kurios jau nebeužtvenksime, tad turime išmokti joje laviruoti. Mums svarbūs trys aspektai: saugumas ir infrastruktūra, atvirumas ir atviri duomenys, investicijos į dirbtinį intelektą. Bendradarbiavimas tarp trijų Baltijos šalių ir Vokietijos gali tapti rimtu postūmiu pasiekti Europos Sąjungos politikos pokyčių šioje srityje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Inovacijų klubas yra neformali inovatyvių ES valstybių narių darbo grupė, kuri ieško būdų, kaip paskatinti spartesnį sprendimų dėl politikos formavimo ir įgyvendinimo priėmimą skaitmeninės transformacijos ir inovacijų srityje.

Siekiama, kad sudėtinga ir per daug griežtai reglamentuojama skaitmeninė darbotvarkė būtų lanksti, veiksminga, palanki inovacijoms, reglamentuojanti tik tai, kas svarbu, siekiant užtikrinti technologinę plėtrą, derančią su esminėmis Europos vertybėmis.

Inovacijų klubo šalys teikė savo pasiūlymus ir aptarė pažangios skaitmeninės infrastruktūros, duomenų ekonomikos, skaitmeninių įgūdžių, skaitmeninių viešųjų paslaugų, kibernetinio saugumo ir kitus klausimus.

Suderintą susitarimą Vokietijoje pasirašė Inovacijų klubo šalių ministrai, atsakingi už skaitmeninimą ir inovacijas: skaitmenizacijos ir transporto ministras Volkeris Wissingas (Vokietija), ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė (Lietuva), aplinkos ir regionų plėtros ministrė Inga Bērziņa (Latvija) bei ekonomikos reikalų ir informacinių technologijų ministras Tiitas Riisalo’as (Estija).

Vokietijoje pasirašytas dokumentas toliau bus plėtojamas šalių ekspertų lygmeniu, jo pagrindu bus suformuluoti ir pateikti konkretūs pasiūlymai dėl naujosios skaitmeninės darbotvarkės. Planuojama, kad išsami dokumento versija bus parengta 2024 metų pavasarį arba vasaros pradžioje ir vėliau išsiųsta Europos Komisijai.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location