Liepos 23 d.

A. Armonaitė su startuolio „Broswarm“ atstovais aptarė lietuviškos minų aptikimo technologijos vystymą

2024-07-10 08:45 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su inovatyvaus šalies gynybos ir saugumo sektoriaus inovatyvaus startuolio „Broswarm“, kuris vysto pažangią minų aptikimo technologiją, atstovais ir aptarė įmonės veikos planus. Ministrė taip pat pasveikino „Broswarm“ laimėjus pirmąją vietą NATO inovacijų iššūkio konkurse. Tai pirmas kartas, kai jį laimi lietuvių įmonė. Startuolis yra laimėjęs ir pirmąją vietą gynybos technologijų hakatone „Ugninis skydas 2023“.

„Pirmoji vieta NATO inovacijų iššūkio konkurse pasako išties daug – tai įrodymas, kad lietuvių įmonės gali kurti ir kuria pasauliniu mastu konkurencingas gynybos technologijas. Stipri ir inovatyvius sprendimus kurianti gynybos pramonė yra itin svarbi užtikrinant nacionalinį saugumą. Toliau investuosime į gynybos inovacijų ekosistemos stiprinimą ir padėsime šio sektoriaus įmonėms įsilieti į tarptautines grandines“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

„Broswarm“ kuria naujos kartos jutiklį, kuris leidžia nustatyti net po žeme esančią objekto formą. Pagrindinis šio prietaiso veikimo tikslas – aptikti minas. Prie drono pritvirtintus šio unikalaus jutiklio ir kitų jutiklių duomenis vėliau apdoroja dirbtinis intelektas ir tiksliai sužymi objektus tiriamoje teritorijoje.

Technologijai vystyti šiemet startuolis pritraukė 100 tūkst. JAV dolerių investiciją. Pagrindinis investuotojas – rizikos kapitalo įmonė „ScaleWolf“, investuojanti į gynybos ir dvejopo naudojimo technologijas kuriančius startuolius.

Pažangią technologiją „Broswarm“ tikisi išbandyti realiomis sąlygomis Ukrainoje – šiai šaliai itin reikalingi efektyvūs minų aptikimo ir neutralizavimo sprendimai. Dėl minų žūsta tūkstančiai žmonių, didelė dalis jų – vaikai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija aktyviai investuoja į gynybos inovacijų ekosistemos plėtrą. Šį pavasarį buvo paskelbtas kvietimas „Gynybos inovaciniai čekiai“. Jis skirtas gynybos srities įmonėms iš mokslo institucijų ar brandžių inovatorių įsigyti inovacinių paslaugų, kurios reikalingos gynybos technologijoms pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus prioritetus kurti ir plėtoti.

Ministerijos iniciatyva yra įsteigtas 13 mln. eurų vertės rizikos kapitalo fondas „MILInvest“, skirtas padėti augti gynybos sektoriaus startuoliams. Prie gynybos inovacijų ekosistemos stiprinimo prisideda ir Inovacijų agentūroje įsteigtas „Miltech Lab“, kuris skatina inovatyvių dvejopo naudojimo produktų kūrimą ir padeda šalies gynybos pramonės įmonėms įsilieti į tarptautines grandines.

Lietuvos gynybos ir saugumo sektoriuje veikia apie 85 įmonės. Lietuvių įmonės kuria pažangius gynybos sprendimus – nuo dronų iki lazerių technologijų. Šalyje sukurtos technologijos eksportuojamos į NATO šalis bei Ukrainą – ukrainiečių kariuomenė sėkmingai naudoja lietuvių technologijas kovoje už nepriklausomybę.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location