Birželio 13 d.

A. Armonaitė Japonijoje verslininkams pristatys veiklos Lietuvoje galimybes

2023-10-03 08:00 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė spalio 2–5 dienomis lankysis Japonijoje, kur su valdžios ir verslo atstovais aptars investavimo Lietuvoje galimybes ir tolesnį šalių bendradarbiavimą.

„Japonija yra itin svarbi Lietuvos partnerė, su kuria stipriname verslo, mokslinį ir technologinį bendradarbiavimą, taip pat siekiame ieškoti naujų inovacijų stiprinimo galimybių. Praėjusiais metais prekių apyvarta tarp šalių siekė 191 mln. eurų. Iki šiol orientavomės į prekių eksportą ir importą, o dabar matome poreikį didinti Japonijos investicijas Lietuvoje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Pirmąją vizito dieną ministrė su Japonijos mokslo ir technologijų organizacijų vadovais diskutuos metiniame Mokslo ir technologijų visuomenės (STS) forume bei lankysis Japonijos pažangių tyrimų institute (angl. „Advanced Telecommunications Research Institute International“) (ATR). Rugsėjo pabaigoje ATR ir Lietuvos inovacijų agentūra pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl šalių bendradarbiavimo technologinių inovacijų, pramonės tyrimų ir plėtros srityse.

A. Armonaitė taip pat susitiks su Slovėnijos mokslo, švietimo ir inovacijų ministru Igoriu Papičiumi ir su Japonijos skaitmeninės transformacijos ministru Taro Konu. Japonijos ministrui ketinama pristatyti Lietuvos patirtį skaitmenizuojant viešojo sektoriaus paslaugas ir galimybes Lietuvos informacinių technologijų įmonėms veikti Japonijos rinkoje, teikti skaitmenizavimo paslaugas.

Ministrė taip pat susitiks su Japonijos verslo organizacijų „Keidanren“ ir „Jetro“ vadovais, dalyvaus Lietuvos verslo pristatymo renginyje, lankysis „Panasonic“ ir „Hitachi“ kompanijose.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location