Spalio 01 d.

Ar verslas pajėgus spręsti senstančios visuomenės problemas?

2019-01-14 11:15 Dalintis:

Tai, kad Europos visuomenės, tarp jų ir Lietuvos, sensta, yra jokia paslaptis. Nors politikai kartu su demografais oficialiai skelbia ieškantys būdų, kaip paskatinti gyventojų prieaugį bei gimstamumą, auganti senyvo amžiaus žmonių dalis visuomenėje jau dabar verčia ieškoti būdų oriai, kaip įmanoma savarankiškesnei bei aktyviai senatvei užtikrinti.  

Tarptautiniam konsorciumai HoCare priklausantis Lietuvos inovacijų centras siūlo minėtas problemas spręsti per inovacijų bei technologijų, orientuotų į vyresnio amžiaus žmonių įtraukimą į visuomenės gyvenimą, sveikatinimąsi ir gydymą, inicijavimą, kūrimą bei diegimą.Tačiau tam, kad šis sprendimas duotų apčiuopiamų rezultatų, būtinas verslo, valdžios bei mokslo ir suinteresuotų visuomenės grupių bendradarbiavimas.

Siekdamas paskatinti minėtų keturių grupių bendradarbiavimą Lietuvos inovacijų centras parengė veiksmų planą, pagal kurį siūlo skatinti didesnį įmonių informuotumą apie inovacijų poreikį namų priežiūros sektoriuje, glaudesnį verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimą aiškinantis technines inovatyvių sprendimų įgyvendinimo galimybes bei sąlygų verslui sudarymą gauti paramą techninės galimybių studijoms rengti. Planas šiuo metu įgyvendinamas kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra bei verslu. Planui įgyvendinti numatyta beveik vieneri metai.

Pagrindinis tarptautinio konsorciumo HoCare tikslas – skatinti inovatyvių tvarios rūpybos sprendimų kūrimą regioninėje inovacijų vertės grandinėje, stiprinant regioninių inovacijų ekosistemų aktorių bendradarbiavimą, paremtą keturgubos spiralės modeliu. Konsorciumas veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe ir yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location