Kovo 29 d.

Aptartos ES ekonomikos gaivinimo priemonės Sanglaudos politikos srityje

2020-10-02 11:05 Dalintis:

Antradienį Vokietijoje (Berlyne) nuotoliniu būdu vykusioje Aukšto lygio Sanglaudos konferencijoje aptartos Europos Sąjungos (ES) ilgalaikės ekonomikos gaivinimo priemonės, susijusios su Sanglaudos politika, teisės aktų pakeitimų pasiūlymai 2014-2020 m. ir 2021-2027 m. ES finansavimo laikotarpiams.

Nuotolinėje video konferencijoje dalyvavo Finansų ministerijos atstovas – Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas, kuris pabrėžė, jog ES lygmeniu operatyviai buvo pasiūlytos tinkamos teisėkūros iniciatyvos sveikatos ir ekonominės krizės padariniams įveikti. Tačiau dabar reikia sutelkti dėmesį į ilgalaikį mūsų ekonomikos skatinimą.

„Lietuva sėkmingai pritaikė ES lygmeniu pasiūlytas iniciatyvas, kovai su krizės padariniais, tuo pačiu ženkliai prisidedant prie žaliosios ir skaitmeninės ekonomikos transformacijos bei reikalingų reformų, kurios ne tik leistų atsitiesti Lietuvos ekonomikai, bet ir  sustiprintų ją ilguoju laikotarpiu“, – konferencijos metu kalbėjo Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas.

Finansų ministerijos atstovas pastebi, jog derybose dėl 2021–2027 m. Sanglaudos politikos pasiūlymų paketo Lietuva siekia tolimesnio taisyklių supaprastinimo ir kuo didesnių lankstumo priemonių galimybių, kad ES finansavimo galimybės būtų universaliai pritaikomos pagal individualius valstybės poreikius ir taip būtų pasiektas maksimalus ES fondų ir instrumentų efektyvumas ir poveikis.

Taip pat konferencijos metu P. Baniūnas pristatė ilgalaikių investicijų Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą, kurio tikslas efektyviai investuoti į Lietuvos ekonomikos atsigavimą bei augimą, kad ji taptų tvaria, novatoriška ir didelės pridėtinės vertės ekonomika.

Nuotolinėje konferencijoje dalyvavo už Sanglaudos politiką ir reformas atsakinga eurokomisarė Elisa Ferreira, kiti Europos Komisijos nariai, Europos Parlamento atstovai. ES institucijų atstovai pabrėžė, jog pasiūlytas naujų instrumentų spektras skirtas išspręsti tiek trumpojo laikotarpio krizės pasekmes, tiek ilgojo laikotarpio iššūkius, ypač susijusius su klimato kaita ir skaitmenizavimu, nes šie tikslai yra ES darbotvarkės prioritetuose. ES atstovai ragino valstybes prisiimti atsakomybę ir kelti aukščiausius atskaitomybės standartus naujiems instrumentams. Valstybėms narėms suteikiama daug galimybių ir finansinių paskatų, todėl investicijų kontrolei ir efektyvumui vertinti bus teikiamas išskirtinis ES institucijų dėmesys.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location