Balandžio 21 d.

Aptarta komunalinių atliekų tvarkytojų apsauga koronaviruso plitimo grėsmės sąlygomis

2020-03-16 16:55 Dalintis:

Per Aplinkos ministerijoje Kovo 13 surengtą pasitarimą su regioninių atliekų tvarkymo centrų atstovais ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistais buvo aptartos prevencinės apsaugos priemonės komunalines atliekas tvarkantiems darbuotojams, koronaviruso plitimo keliai ir ypatumai, kiti aktualūs klausimai.  

Pagal šiuo metu turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas gali būti koronaviruso plitimo židinys ir kad šias atliekas tvarkantys darbuotojai dėl darbo specifikos pakliūva į didesnės rizikos grupę. Be to, sveikatos priežiūros specialistų teigimu, dirbant lauke labai menka tikimybė užsikrėsti koronovirusu. Tačiau, kaip buvo pabrėžta per pasitarimą, komunalines atliekas tvarkantys darbuotojai, kaip ir visi kiti, turi laikytis bendrųjų rekomendacijų koronaviruso plitimo grėsmės sąlygomis – plauti rankas, naudoti dezinfekcijos priemones, riboti socialinius kontaktus. 

Kadangi mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose dirbantys žmonės visada privalo dėvėti apsaugos priemones (respiratorius, pirštines, kostiumus ir t. t.), visuomenės sveikatos priežiūros specialistų nuomone, papildomos specifinės priemonės darbuotojų apsaugai nėra būtinos. 


Šaltinis:Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location