Balandžio 19 d.

Apdovanotos pavyzdingai tvarkomos miško valdos ir aptartos privačių miškų aktualijos

2021-07-16 11:45 Dalintis:

Šiemet prasideda rimtesnės diskusijos dėl ES naujosios finansinės septynerių metų (2021-2027) perspektyvos, kai rengiamasi planuoti artimiausio dešimtmečio miškų sektoriaus strategines nuostatas. Bendraeuropinė aplinkosaugos politikos kryptis neišvengiamai reikš didesnius įprastos ūkinės veiklos apribojimus, o tai kelia nerimą privatiems miško savininkams.

Plungėje vykstančios konferencijos „Kaip plėtosime privatų miškų ūkį 2021-2027: išmoktos pamokos, kylantys iššūkiai ir būtiniausi sprendimai“ metu miškų politikos atstovai diskutuoja, kaip reikės plėtoti privatų miškų ūkį artimiausiu metu įsigaliojus apribojimams.  

„Suprantama, kad reikės ne tik ieškoti tokių apribojimų sąlygotų ekonominių praradimų deramo kompensavimo miško savininkams sprendimų, bet ir skatinti kitų, ne tik medienos miško ekosisteminių paslaugų plėtrą ir teikimą privačiuose miškuose, kartu tas ekosistemines paslaugas įtraukiant į šalies ekonominio reguliavimo sistemas“, – pastebi Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.  

Konferencija vėliau persikėlė į privačią – pavyzdingai tvarkomą – miško valdą, kur diskutuota konkrečiais privačių miškų tvarkymo klausimais – apie miško darbų tinkamo organizavimo iššūkius ir būtiniausius sprendimus.

Vienas iš konferencijos tikslų ne tik aptarti šiai dienai aktualiausius privačių miškų tvarkymo ir su tuo susijusios miškų politikos klausimus, bet ir pasveikinti „Pavyzdingai tvarkomos privačios miško valdos 2020“ konkurso nugalėtojus. 

Visos Lietuvos mastu atskirai vertinti mažų ir didelių miško valdų turėtojai, dar atskirai – privačius miškus valdančios įmonės, taip pat atskiros apskrities teritorijos mastu išrinkta po vieną „apskrities“ nugalėtoją. Įvairiose kategorijose ir nominacijose iš viso apdovanota 18 miško savininkų.

Vertinimo komisija balus skiria pagal tai, kokia valdos riboženklių ir ribinių linijų būklė, taip pat vertinamas vykdytų miško ugdymo ir pagrindinis kirtimas, miško atkūrimo priemonės, miško valdos sanitarinė būklė, vykdytų darbų tikslingumas miškininkystės požiūriu. Vertinama ir valdoje esančių miško infrastruktūros įrenginių vidutinė būklė, savanoriški aplinkosauginiai įsipareigojimai, pamiškių formavimas, ornitochorinių augalų įveisimas, biokuro panaudojimas.

Visi konkurso nugalėtojai apdovanoti ir Aplinkos ministerijos įsteigtais prizais, taip pat aplinkos ministro padėkomis. Šie prizai įsteigti panaudojant Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšas.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location