Birželio 22 d.

Antreprenerystės savaitė Kauno mokslo ir technologijų parke – kaip didinti verslo atsparumą krizių akivaizdoje?

2022-09-26 08:00 Dalintis:

Pagreitintas pasaulis koronaviruso akivaizdoje pateikė naujų iššūkių verslams, kurie šiandienos geopolitinės bei energetinės krizės akivaizdoje atrodo tarsi tramplynas. Techologijų pagalba įvykęs verslų šuolis į skaitmenizaciją leido ne tik išgyventi, bet ir dar labiau atskleidė tvarios antrepreneystės poreikį, bei dėmesį nukreipė į antreprenerių mentalinę sveikatą. Kaip moterims antreprenerėms ugdytis verslo ir komandos atsparumą tam pasitelkiant savo ir kitų patirtis, pakvietė Kauno mokslo ir technologijų parke šią savaitę vykusi Antreprenerystės savaitė.

Skirtingos patirtys

„Susitelkę į skaitmeninių įgūdžių plėtrą pamatėme augantį poreikį technologijas pasitelkti ir naujų, antreprenerėms svarbių įpročių kūrimui. Tai ir mentorystės ryšių, bendruomeniškumo ugdymas, dėmesys savo fizinei ir emocinei sveikatai. Kokios patirtys leidžia padidinti verslų atsparumą dalinosi tarptautiniai Erasmus+ projekto „ATHENA“ partneriai, verslo paramos organizacijos iš Slovėnijos, Lenkijos, Ispanijos Airijos ir Suomijos“, – Kauno mokslo ir technologijų parko projektų ekspertė Ramunė Guogienė.

Mokymų sesijas Antreprenerystės savaitės metu moderavusi Kauno MTP Kokybės vadovė Živilė Paužaitė kvietė pažvelgti giliau į iššūkius, su kuriais susiduria moterys verslininkės, skaitmenizavusios savo verslus. Sunkumai kyla ne tik perėjus į skaitmeną, suintensyvinus komunikaciją socialiniuose tinkluose. Nauja darbo ir veiklų planavimo rutina, ypač, kai pandeminai suvaržymai į populiarumo viršūnes iškėlė tam tikrus produktų, pavyzdžiui, interjero elementų, poreikį.

Optimizavo verslo procesus

„Galima sakyti, kad mums pavyko pasinaudoti pandemija, nes žmonės niekur negalėjo palikti savo namų, todėl norėjo juos keisti ir atnaujinti – kasdienį stalą ėmė puošti naujos staltiesės, šventinės dekoracijos“, – sako restoranų tekstilės sprendimų studijos „Evaday Textile” bendraįkūrėja kaunietė Daiva Bublienė, pandemijos metu prisijungusi prie Inovacijų agentūros verslo bendradarbystės erdvių „Spiečius” bendruomenės Birštone.

Verslininkė šių metų pradžioje priėmė sprendimą iš mažmeninio verslo pereiti į didmeninę prekybą ir pradėjo pirmąsias partnerystes su restoranais bei parduotuvių tinklais. Įsigijusi naują įrangą, kaunietė perkėlė tekstilės kūrimą į vieną fizinę erdvę, taip konsoliduodama gamybos, sandėliavimo ir transportavimo išlaidas. 

Tęsė tyrimus ir testuoja prototipą

Karas Ukrainoje daugeliui verslo kūrėjų sukėlė daugiau nerimo, tačiau nesustabdė augimo. Įmonių komandos daugiau prekybos srautų nukreipė į užsienio rinkas, išbandė naujas prekybos platformas. Naujausius mokslinius tyrimus taikantiems medicinos technologijų kūrėjams pastarieji metai pakeitė suplanuotą produkto prototipo testavimo eigą, bet paskatino sutelkti daugiau laiko laboratorijose sprendžiamiems iššūkiams.

Kauno MTP įsikūrusios medicinos technologijų startuolio „Gruppo Fos Lithuania“ vadovė Rosita Makauskienė pakvietė Antraprenerystės savaitės dalyvius į  savo laboratoriją ir darbo erdves. 

„Šiemet Kauno klinikose atlikome pirmuosius tyrimus su veikiančiu protopitu, kurio abi dalys – ir programinė įranga, ir pats ant paciento galvos montuojamas įrenginys – 100% sukurti Kaune. Taip, pandemija, sulėtino mūsų darbą ir uždarė galimybę tuo metu atlikti klinikinius tyrimus ligoninėse. Bet galime pasidžiaugti, kad darbas Santakos slėnyje nenutrūko, mokslininkai galėjo lankytis laboratorijose, o didžiają dalį duomenų analizės atlikti namuose“, – teigia startuolio vadovė.

Dėmesys psichologiniam atsparumui

Verslo inkubatoriuose dirbantys ekspertai pastebi, pradedančių antreprenrystės kelionę moterų santykis pamažu didėja. Daugelis pradedančių ieško žinių, kaip skleisti žinią apie savo verslą skaitmeniniame pasaulyje. Antreprenerėms reikia praktinių ekspertinių žinių ir paramos – mentorystės, internetinių seminarų, praktinių seminarų bei palaikančios, saugios bendruomenės. 

Per pastaruosius kelerius metus viso pasaulio startuolių ekosistema perėmė „suktis kaip išeina“ (angl. hustle) mentalitetą ir daug jaunų verslininkių bei jų darbuotojų perdegė. Šiandien ypač aktualus patarimas – skirti dėmesio psichikos sveikatai, nes į tam dažniausiai neskiriama laiko. Primygtinai siūlau ir patariu pradėti keisti šią persidirbimo tendenciją ir pradėti orientuotis ir į asmeninį augimą. Verslas gali būti sėkmingas tik tuo atveju, jei pati kūrėja yra sveika ir laiminga, investuojanti į savo asmeninį augimą“, – pastebi Kaune apsilankiusi verslo inkubatoriaus Slovėnijoje „SASA incubator“ veiklų vadovė ir antreprenerė Nina Majcen.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location