Gegužės 19 d.

Akių ligų ikiklinikiniams tyrimams – milijoninė užsienio investicija

2018-10-01 12:30 Dalintis:

Suomijos mokslinių tyrimų bendrovė „Experimentica Ltd“, Lietuvoje  įsteigusi antrinę įmonę, su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA)  pasirašė  projekto, skirto ikiklinikiniams akių ligų gydymo tyrimams  atlikti, sutartį. Į šiuos  tyrimus bus investuojama daugiau nei  milijonas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Projektas  „Ikiklinikinių modelių, skirtų pažangios terapijos vaistinių preparatų  bandymams, sukūrimui ir validavimui“ bus įgyvendinamas pagal priemonę  „Smart FDI“.

Projekto metu numatoma įgyvendinti net tris ikiklinikinius modelius:  sausų akių sindromo, choroidinės neovaskuliarizacijos ir padidėjusio  kraujagyslių pralaidumo gydimui skirtus, pažangius vaistinių preparatų  tyrimus bei jų realizavimą. Vienas iš pagrindinių „Experimentica Ltd“  įmonės iššūkių -  mokslinių tyrimų rezultatų perkėlimas į naujų  vaistinių preparatų kūrimą. Mokslininko Giedriaus Kalesnyko  vadovaujamoje laboratorijoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas pažangių  vaistų poveikio mechanizmo, saugumo ir efektyvumo tyrimams.

„Mūsų  laboratorijose ruošiami modeliai yra išties inovatyvūs  pasauliniu mastu. Pagrindiniai įmonės sėkmės elementai - naujoviški  tyrimai bei mokslinis potencialas. Kiekvienais metais žymiąją dalį  „Experimentica Ltd“ įmonės veiklos sudaro naujų mokslinių tyrimų  plėtojimas, kuriuos patys finansuojame ir atliekame Suomijoje ir vėliau  jų rezultatus pristatome tarptautinėse konferencijose. Ypatingą dėmesį  skiriame ligoms sparčiai plintančioms visuomenėje dėl senėjimo proceso  bei netinkamo gyvenimo būdo, pavyzdžiui diabetinei retinopatijai bei  sausų akių sindromui“ –  tvirtina dr. Giedrius Kalesnykas.

Užsienio investuotojas yra viena iš pastaraisiais metais sparčiausiai  augančių Suomijos farmacijos ir biotechnologijos sektoriaus užsakomųjų  ikiklinikinių tyrimų paslaugas teikiančių įmonių. Bendradarbiaudama su  tarptautinėmis kompanijomis ir mokslinių tyrimų institutais  „Experimentica Ltd“ aktyviai vysto ir pristato rinkai naujus in vitro,  ex vivo ir in vivo oftalmologinius modelius naujai kuriamų pažangių  vaistų poveikio mechanizmo, saugumo ir efektyvumo tyrimams. Nuo 2013  metų, „Experimentica Ltd“ sėkmingai įdiegė ir validavo labiausiai  paplitusių akių ligų ikiklinikinius modelius graužikuose: pelėse ir  žiurkėse.

Lietuvos verslo paramos agentūroje administruojamos priemonės „Smart  DFI“ projektai padeda pritraukti į Lietuvą mokslinių tyrimų bei  eksperimentinės plėtros ir inovacijų užsienio investicijų. Tikimasi, jog  „Experimentica Ltd“ laboratorija pritrauks ir daugiau investicijų, į  vietinę rinką ateinančių iš kitų valstybių.

Moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra – vieni iš pagrindinių  ekonomikos konkurencingumą skatinančių veiksnių, kuriantys šalyje aukštą  pridėtinę vertę. 

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location