Gegužės 19 d.

20 Lietuvos tyrėjų Belgijoje pristatė šalies gyvybės mokslų ir sveikatos technologijų potencialą

2019-05-14 16:50 Dalintis:

Dvidešimt tyrėjų iš Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus universiteto ir VMTI  Inovatyvios medicinos centro gegužės 8–10 dienomis Belgijoje susitiko su tarptautine gyvybės mokslų ir sveikatos technologijų bendruomene pristatyti Lietuvos potencialą šiuose sektoriuose, aptarti tarptautinį bendradarbiavimą ir dalyvavimą bendruose projektuose.

Lietuvos mokslo ryšių biuro LINO kartu su LR Ambasada Belgijos karalystėje, VšĮ „Versli Lietuva“, Flandrijos prekybos ir investicijų agentūra (angl. Flanders Trade and Investment Agency) ir kitais partneriais organizuojamoje trijų dienų programoje numatyti vizitai į Belgijos mokslinių tyrimų institutus, bendras Lietuvos ir Belgijos gyvybės mokslų tematikos renginys Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje bei dalyvavimas „Knowledge for Growth“ partnerystės renginyje.

„Knowledge for Growth“ yra vienas svarbiausių gyvybės mokslų renginių Belgijoje, kuriame kasmet dalyvauja daugiau nei 1400 profesionalų iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių. Pagrindinis dėmesys skiriamas biotechnologijoms, farmacijai, medicinos bei sveikatos technologijoms. Šioje misijoje dalyvaujantys universitetų ir tyrimų centrų atstovai turės galimybę prisistatyti parodoje, užmegzti mokslo ir verslo ryšius dalyvaudami individualiuose partnerystės susitikimuose bei susitikti su vienos didžiausių gyvybės mokslų asociacijų Europoje – „Flanders Bio“ – atstovais.

Visai netrukus, birželio pradžioje LINO biuras į Briuselį sukvies informacinių technologijų, dirbtinio intelekto, fotonikos ir robotikos sričių tyrėjus, kuriems kartu su partneriais iš Čekijos ir Slovakijos rengiamas partnerysčių paieškos renginys, padėsiantis pasirengti būsimiems programos „Horizontas 2020“ paraiškų konkursams. Tyrėjai gali kreiptis į Lietuvos mokslo tarybą dėl kelionės į šį renginį finansavimo teikdami paraišką pagal LINO LT tyrėjų mobilumo priemonę.

Lietuvos mokslo taryba LINO biurą Briuselyje įkūrė 2017 m. birželį. LINO biuro misija – bendradarbiaujant su Lietuvos mokslo ir inovacijų srityje veikiančiomis institucijomis, mezgant ir palaikant ryšius su Europos Sąjungos (ES) institucijomis bei potencialais partneriais padėti Lietuvos tyrėjams vystyti tarptautinį bendradarbiavimą ir sėkmingai dalyvauti Europos Komisijos finansuojamose mokslo ir inovacijų programose. LINO biuro veikla finansuojama ES fondų  investicijų lėšomis, vykdant projektą „Lietuvos mokslo tarptautiškumo  didinimas – MTEP ryšių plėtojimas (LINO LT)“ (Nr.  09.3.3-ESFA-V-711-04-001).

Šaltinis: LINO biuras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location